Lista płac województwa łódzkiego VIII. Rektorzy liderami, a w szkołach waloryzacja [INFOGRAFIKA]

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Maciej Kałach

Lista płac województwa łódzkiego VIII. Rektorzy liderami, a w szkołach waloryzacja [INFOGRAFIKA]

Maciej Kałach

Dziś ósma część regionalnej listy płac: zarobki na uczelniach, w liceach, gimnazjach, szkołach podstawowych, przedszkolach - od wynagrodzeń rektorów i dyrektorów szkół po pensje woźnych.

Mamy nowych liderów odcinka naszej listy, dotyczącego zarobków w nauce i oświacie. Wciąż całe podium zajmują rektorzy największych uczelni publicznych, ale zmieniły się ich nazwiska. Z początkiem roku akademickiego 2016/2017 nowe władze objęły rządy nad uniwersytetami oraz nad politechniką. Najwięcej (31,5 tys. zł) zarabia prof. Sławomir Wiak, rektor Politechniki Łódzkiej. Przed rokiem prof. Stanisław Bielecki, poprzednik prof. Wiaka, liderował z niższą pensją (28,6 tys.).

Co w szkołach? Ministerstwo edukacji ogłosiło, że w 2017 r. będzie waloryzacja pensji o 1,3 proc. (od stycznia), co przekłada się na podwyżki 29 - 40 zł.

Już w poniedziałek podamy wysokości zarobków w kulturze, a we wtorek w sporcie.

Lista nie obejmuje wszystkich stanowisk, ze wszystkich placówek i miejscowości. To jednak dane przekrojowe, które oddają poziom zarobków w oświacie. Wszystkie podane wysokości miesięcznych pensji są kwotami brutto.

ZOBACZ INFOGRAFIKĘ


Create bar charts
Maciej Kałach

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.