Regionalna lista płac województwa łódzkiego VII. Zmiany zarobków szefów straży [INFOGRAFIKA]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Jacek Losik

Regionalna lista płac województwa łódzkiego VII. Zmiany zarobków szefów straży [INFOGRAFIKA]

Jacek Losik

Dziś siódma część regionalnej listy płac województwa łódzkiego. Podajemy wysokości zarobków w strażach miejskich i gminnych oraz wojewódzkim inspektoracie transportu drogowego w Łodzi.

W ubiegłym roku informowaliśmy o podwyżkach, jakie wywalczyli na początku 2016 r. strażnicy miejscy w Łodzi. Ich zarobki wzrosły średnio o 200 zł. Z tegorocznej listy płac wynika, że łódzkim strażnikom nic nie przybyło, w przeciwieństwie do szefów formacji z mniejszych miastach województwa łódzkiego.

Największą zmianę odczuł Jacek Hofman, komendant straży w Piotrkowie Trybunalskim, którego pensja wzrosła o 1200 zł. Ryszard Wilanowski, szef kutnowskiej służby zarabia o 868 zł więcej, niż podawaliśmy w 2016 roku. Artur Głuszcz, komendant ze Skierniewic, co miesiąc otrzymuje 191 zł więcej, Paweł Szczepaniak, jego odpowiednik ze Zduńskiej Woli zarabia więcej o 173 zł. Tyle samo otrzymują natomiast najwyżej postawieni strażnicy z aglomeracji łódzkiej, a także Sieradza.

Cały czas utrzymuje się duża różnica w zarobkach strażników i policjantów, co często powoduje przenosiny z pierwszej służby do drugiej. Różnica w zarobkach najlepiej jest widoczna na najwyższych szczeblach formacji. Komendant straży miejskiej w Łodzi zarabia 7.600 zł, komendant miejski policji w tym samym mieście o ponad 2 tysiące złotych więcej.

Zmian nie odnotowano natomiast w wojewódzkim inspektoracie transportu drogowego w Łodzi. Mimo zmiany głównego inspektora, pensja pozostała ta sama. Podobnie sprawa ma się w przypadku zastępcy inspektora oraz stanowiskami niższych szczebli.

A ile zarabia woźna?

Regionalną listę płac województwa łódzkiego publikować będziemy do 23 marca. Już jutro opublikujemy wysokości wynagrodzeń w nauce i oświacie - od rektorów i dyrektorów szkół, przez nauczycieli po pracowników obsługi szkół, w tym pensje woźnych. Wszystkie podawane stawki są kwotami brutto.

ZOBACZ INFOGRAFIKĘ


Create bar charts
Jacek Losik

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.