Regionalna lista płac województwa łódzkiego V. Prokuratorzy zarabiają najwięcej [INFOGRAFIKA]

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Arkadiusz Krystek

Regionalna lista płac województwa łódzkiego V. Prokuratorzy zarabiają najwięcej [INFOGRAFIKA]

Arkadiusz Krystek

Dziś piąta część regionalnej listy płac województwa łódzkiego. Publikujemy wysokości wynagrodzeń w policji, prokuraturze, sądach, służbie więziennej.

Prokuratorzy i sędziowie pozostają najlepiej wynagradzanymi grupami w instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i wymiar sprawiedliwości. Pensja najlepiej zarabiającego prokuratora w województwie - szefa Prokuratury Regionalnej w Łodzi Jarosława Szuberta - jest o ponad 6 tys. zł wyższa od policjanta z najwyższą pensją - komendanta wojewódzkiego Andrzeja Łapińskiego. Uposażenie początkujących prokuratorów w prokuraturze rejonowej w Łodzi jest porównywalne z wynagrodzeniami komendantów powiatowych policji (pensje jednych i drugich są w granicach 8 - 9 tys. zł).

Sytuacji tej nie zmieniają podwyżki jakie z początkiem roku dostali policjanci (253 zł brutto). Kolejną mają otrzymać w 2019 roku - razem z tegoroczną mają zarabiać 600 zł brutto więcej. Podwyżki w policji są elementem programu modernizacji służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji (policji, BOR, straży granicznej i straży pożarnej) na lata 2017 - 2020. Obejmuje on inwestycje i remonty, zakupy sprzętu oraz podwyżki wynagrodzeń dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych tych służb.

Od komendanta po sekretarkę

Piąta część regionalnej listy płac, podobnie jak wcześniejsze, ma bardzo szeroki zakres - od najbardziej eksponowanych stanowisk, po stanowiska obsługi. Nie są to oczywiście wynagrodzenia wszystkich grup zatrudnianych w policji, prokuraturze, sądach i służbie więziennej i nie ze wszystkich jednostek, jednak publikowane przekrojowe dane pokazują, na jakim poziomie kształtują się pobory w tych instytucjach. Wszystkie podane wysokości wynagrodzeń są kwotami brutto.

Regionalną listę płac publikować będziemy do 23 marca. Już jutro wynagrodzenia w straży pożarnej.

Zobacz INFOGRAFIKĘ


Create bar charts
Arkadiusz Krystek

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.