Zwracajmy uwagę, czym palimy w piecach [RAZEM PRZECIW SMOGOWI]

Czytaj dalej
Fot. Slawomir Mielnik
Edyta Hanszke

Zwracajmy uwagę, czym palimy w piecach [RAZEM PRZECIW SMOGOWI]

Edyta Hanszke

Debatą z udziałem prezesa Grupy Górażdże, działacza Koalicji dla Czystego Powietrza i wicemarszałka województwa rozpoczęliśmy akcję nto "Razem przeciw smogowi".

Razem przeciw smogowi - to akcja społeczna, której celem jest poprawa jakości powietrza w województwie w trosce o zdrowie mieszkańców. Jej pomysłodawcą jest „Nowa Trybuna Opolska”, partnerem strategicznym - Grupa Górażdże, a partnerem merytorycznym - Koalicja dla Czystego Powierza/Opolski Alarm Smogowy.

W studiu telewizyjnym nto o przyczynach zanieczyszczenia powietrza i sposobach na rozwiązanie problemu rozmawiali prezes Grupy Górażdże Ernest Jelito, wicemarszałek województwa Roman Kolek i przedstawiciel koalicji Jarosław Pilc.

Ernest Jelito podkreślał, że ważne jest, by mieszkańcy pilnowali tego, czym palą, ale też, by zwracali na to uwagę sąsiadom. Wicemarszałek mówił o koniecznych zmianach w prawie. Jarosław Pilc ocenił, że konieczne są dopłaty do wymiany trujących, starych pieców.

Więcej o akcji w serwisie nto.pl/smog i co piątek w nto.

Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do NTO online

20,00 40,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.