Zwolnienie lekarskie 2018 elektroniczne. Lekarz prześle L4 na biurko szefa. Jakie zmiany w wystawianiu zwolnień lekarskich? Od kiedy?

Czytaj dalej
Fot. Fot. 123rf
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Zwolnienie lekarskie 2018 elektroniczne. Lekarz prześle L4 na biurko szefa. Jakie zmiany w wystawianiu zwolnień lekarskich? Od kiedy?

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Pacjent o nic nie będzie musiał się martwić. Lekarz zwolnienie wyśle wprost do pracodawcy i będzie miał więcej czasu, by zająć się chorym. Takie korzyści ma przynieść wprowadzany w tym roku powszechny system e-ZLA.

- Zrewolucjonizuje on relacje lekarz-pacjent - mówiła na wczorajszej konferencji prasowej wicewojewoda Violetta Porowska. Badania pokazują, że 16 z 20 minut przeciętnej wizyty u lekarza pochłania biurokracja. Teraz lekarze będą mieć więcej czasu na bezpośredni kontakt z pacjentem.

Zamiast wypełniać ręcznie druczek wymagający wpisania różnych danych (w tym NIP pracodawcy, którego pacjent zwykle nie zna), wystarczy wpisać do systemu numer pesel chorego, by wszystkie pozostałe informacje pojawiły się automatycznie. Lekarz ma do nich dostęp w systemie, podobnie jak do danych jego pracodawców i członków rodziny.

 • Wszystko jest już gotowe do uruchomienia nowego systemu, z wyjątkiem lekarzy
 • Nie jest wykluczone, że termin wdrożenia e-zwolnień będzie zmieniony
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.