Zwolennicy idei autonomii Śląska powinni zejść z drogi narodowcom LIST DO REDAKCJI

Czytaj dalej
Fot. Fot. szymon starnawski
Andrzej Piontek

Zwolennicy idei autonomii Śląska powinni zejść z drogi narodowcom LIST DO REDAKCJI

Andrzej Piontek

Zbyt często lekceważymy przestrogi naszej historii. Polacy są zdezorientowani i zagubieni, a skutkiem jest nienawiść. Chciałbym ostrzec popierających ideę autonomii Śląska i uzyskania statusu narodu śląskiego, by zawczasu zeszli z drogi polskim narodowcom, bo gdy usłyszą gromki śpiew, podobny do „Die Straße frei”, będzie za późno, ponieważ już będzie sporządzona czarna lista wrogów narodu i Kościoła - pisze w liście do redakcji Dziennika Zachodniego Andrzej Piontek.

Czarna lista wrogów

Tak zwaną polską scenę polityczną obserwuję od lat. Jest to ciąg bezpłodnej szarpaniny. Moi przodkowie, którzy nie byli komunistami, po wojnie mówili: „Dobrze, że nie wróciła ta przedwojenna Polska. Mieli jej po dziurki w nosie. Mówili też: „Nie chciejcie dożyć czasów, jak farorze skamracą się z władzą”. Wtedy wydawało się to niemożliwe. Dożyłem, wiem czego doświadczali przodkowie.

W drugiej połowie lat trzydziestych XX w. powstała idea stworzenia Katolickiego Państwa Narodu Polskiego (poszukaj w internecie). Wojna temu przeszkodziła. Teraz nastąpiła kontynuacja. Dlatego chciałbym ostrzec popierających ideę autonomii Śląska i uzyskania statusu narodu śląskiego, by zawczasu zeszli z drogi polskim narodowcom, bo gdy usłyszą gromki śpiew, podobny do „Die Straße frei”, będzie za późno, ponieważ już będzie sporządzona czarna lista wrogów narodu i Kościoła.

Zadymy w obronie wiary

Niektórym wydaje się, że to można powstrzymać. Otóż, nie da się. Jak zapali się las, nic nie da gaszenie wodą z wiader, bo żar nie pozwoli nawet zbliżyć się do ognia. Gdy spali się ostatnia gałązka, pożar sam zgaśnie. To musi się wypalić!

Niedawno rozumny hierarcha powiedział, że wykorzystywanie krzyża przeciw komuś jest bluźnierstwem. Taki stan trwa od lat (Żwirowisko w Oświęcimiu, pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie) i pewnie się nie skończy. Jeszcze większym bluźnierstwem były i są msze – czy święte? –których celem było i jest tzw. ładowanie akumulatorów opozycjonistom, a teraz narodowcom.

Młodzi narodowcy nie mogą doczekać się chwili, gdy będą mogli przystąpić do legalnej zadymy w obronie ojczyzny, wiary i Kościoła, choć może niejeden nie odmawia pacierza, bo zapomniał i wymiguje się od płacenia podatków. Wystarczy, że „niektórzy synowie Kościoła” ich pokropili i okadzili.

Biblijne przestrogi

Określenie „niektórzy synowie Kościoła” daje anonimowość złoczyńcom wśród duchownych. Dlatego chciałbym im przypomnieć, że zło przez nich czynione wróci i uderzy w tych, którzy nie zawinili – wina ojców na synów spada (Biblia). To, co działo się podczas rewolucji francuskiej, a potem w Meksyku i w Hiszpanii, nie wydarzyło się bez powodu. Na to zapracowali ojcowie (poprzednicy).

Dla nas – zwykłych zjadaczy chleba – biblijne stwierdzenie skierowane jest do ojców, by żyli i postępowali tak, aby w przy-szłości ich potomstwo nie cierpiało za ich winy. Zazwyczaj młody człowiek jest oburzony, gdy słyszy, że wina ojców na synów spada. Po przodkach można odziedziczyć dobre geny jak i geny uszkodzone, które odezwą się chorobą. Po przodkach można odziedziczyć długi.

Nasza żarliwa nienawiść

Polityczny ferment powoduje, że Polacy są zdezorientowani i zagubieni, czego cierpkim owocem jest żarliwa nienawiść, jaką wzajemnie się obdarzają. Polacy są popsuci – nie zepsuci, ale popsuci.

Ten stan może zmienić i naprawić Kościół wiary, bo Kościół kultu religijnego tego nie naprawi. Czy to tak trudno powiedzieć z ambon, że kto w jakikolwiek sposób krzywdzi drugiego człowieka, nienawidzi go, ten wchodzi w konflikt z Bogiem, ponieważ w każdym człowieku – i nie tylko w człowieku – jest pierwiastek boży. Czyżby to była herezja?

Andrzej Piontek

Komentarze

32
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

powiedział to ci powinna powiedzieć

Nie uważam to za jakieś prostactwo jak to przyjmują Polacy

Wam Polakom nikt nie kazał głosować na PO czy SLD, UW, AWS, PC, PiS...

Sami wybraliście swoich krasomówców, a ostatnio 25 ceskich
i gdzie ta wasza narodowa DUMA (niższa odnoga parlamentu Rosji)
wielkie słowa KNR - Bóg Honor Ojczyzna ( och przepraszam ONR)

A na dodatet Kwaśnica prezydenture Polongue ministrue w zarzondie
Rakowce - oj coś z tymi szczepieniami przeciwko wściekłym krowiom
są nie takie ....

Krojcok Dziakob wiedzioł co czynić aby sakiewka na jaja diferent...

Andrzej Piontek o wielu twarzach ???

Panie Andrzej Piontek - Marsz Autonomistów to oddolny marsz ludzi zamieszkujących
Górny Śląsk - Ślązaków tu nie ma fundacji Batorego ani fundacji Makreli...

Z Resztom Makrela ma co myśleć po G20 w Hamburgu. Jej odnowa biologiczna chyba nie zrobi cudu
z nad wisły - Pani Kazimierczak za domu musi się czuć nieswojo od kiedy zanotowano przypadki
z polski???

Ale tym narodowcom sie poprzewracało choć szanuje ich poglądy ....

Ksiądz katolicki Carl Ulitzka miał racje ( prorocze słowa ) nic nie przebije miesięcznicy ????

34

J**** polska . Opolske Oberschlesien!!!!

Tyta

zaśpiywajom "Die Fahnen hoch",
to może niy nadonżyć spierdalać,
już roz prowokowali,
"kwitek" może być bolesny.

Slonzok 100

Zgadzam sie z tym artykulem w pelni. Sianie konfliktow i antagonizmow miedzy Polakami i Slazakami zaczelo sie w roku 1922 i trwa nadal. Sila prowokujaca jest po polskiej stronie, popierana przez obecny rzad i kosciol. Demonstracje sily w kosciolach staja sie normalna sprawa. Do kosciolow wpuszcza sie wojsko, ktore jak wiadomo nie jest z pewnoscia synonimem milosierdzia i milosci. Wymysla sie przerozne swieta z udzialem wojska i propaguje sie ich "osiagniecia". To jest chore. Czesc spoleczenstwa i wiernych zarazilo sie ta choroba rzadowo-koscielna i tlumnie odwiedza koscioly przy podobnych "swietych" uroczystosciach. Dokad to prowadzi? Wlasnie do nienawisci. Do podzialu, juz i tak podzielonego spoleczenstwa polskiego. Komu na tym zalezy? Slazakom na pewno nie.

gość

Głupi tytuł nawiązujący to polskiego terroru z lat przedwojennych.

HanysInFabula

Oberschlesien ist mein liebes Heimatland,
wo vom Annaberg man schaut ins weite Land;
wo die Menschen bleiben treu in schwerster Zeit,
Für dies Land zu kämpfen, bin ich stets bereit.
Ostatnie zdanie jest dosyć istotne w kontekście postawy narodowców...

DAP

robił Ordnung z polskimi katolikami żydami komunistami.

SCHLESIEN DIE HEIMAT UNVERGESSEN

pszczyniok

Die Fahne hoch!
Die Reihen fest geschlossen!
RAŚ marschiert
Mit ruhig festem Schritt
Kam’raden, die Nationalisten pl. und Reaktion erschossen,
Marschier’n im Geist
In unser’n Reihen mit :|

Die Straße frei
Den RAŚ Bataillonen
Die Straße frei
Dem Sturmabteilungsmann!
Es schau’n aufs Schlesien voll Hoffnung schon Millionen
Der Tag für Freiheit
Und für Brot bricht an :|

Zum letzten Mal
Wird Sturmalarm geblasen!
Zum Kampfe steh’n
Wir alle schon bereit!
Schon (Bald) flattern Schlesien fahne über allen Straßen
Die Knechtschaft dauert
Nur noch kurze Zeit! :|

stary juz Slazak

tzw prawdziwi Polacy maszerowali juz wspolnie z tzw prawdziwymi Slazakami , bodajze w roku 2014 . Jesli sie nie myle oczywiscie. Wtedy smialismy sie z tego ale nie wiem czy ich wiecej dzieli czy laczy. Dla mnie haslo "Polska dla Polakow" brzmi tak samo groznie jak "Slask dla Slazakow" . Nie trzeba sie zbytnio trudzic, wystarczy zerknac na to forum , gdzie obrazliwe wpisy sa tolerowane . Mysle ze normalni ludzie trzymaja sie z daleka od jednych i drugich , sadzac po ilosci osob popierajacych te skrajne ruchy , tak w rzeczywistosci jest .

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.