Związkowcy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu walczą o podwyżki dla personelu medycznego

Czytaj dalej
Fot. Archiwum/SM
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Związkowcy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu walczą o podwyżki dla personelu medycznego

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Na razie udało się uzyskać wyrównanie wynagrodzeń zasadniczych w szpitalu do 2100 zł brutto. Obowiązują one już od 1 kwietnia. Piątkowe spotkanie związkowców z władzami Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nie posunęły jednak naprzód rozwiązania pozostałych postulatów.

Spór narasta od początku marca. Zakładowa „Solidarność” wystąpiła z pismem, w którym domagała się spełnienia czterech żądań: wyrównania wynagrodzeń do poziomu 2100 zł, podjęcia negocjacji odnośnie wzrostu wynagrodzeń personelu medycznego - analityków medycznych, radiologów, rehabilitantów, ratowników medycznych, poprawy warunków pracy poprzez wzrost zatrudnienia w sekcji porządkowej i sekcji żywnościowej oraz wprowadzenia wewnętrznych regulacji antymobbingowych. Podczas spotkania w połowie ubiegłego miesiąca wydawało się, że dyrekcja lecznicy zgodziła się z oczekiwaniami związkowców.

 • Czego od dyrękcji szpitala domagają się związkowcy?
 • Jakie kroki zapowiadają w przypadku niespełnienia ich postulatów?
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.