Zuzia Macheta wróciła do domu z nowymi paluszkami

Czytaj dalej
Fot. Fot. Jim Bovin / archiwum rodziny
Radosław Dimitrow

Zuzia Macheta wróciła do domu z nowymi paluszkami

Radosław Dimitrow

Po dwóch latach zakończyło się leczenie 9-letniej Zuzi Machety z Gogolina. Lekarze w USA dokonali cudu - wzmocnili jej skórę i zrekonstruowali dłonie.

Leczenie w Stanach Zjednoczonych to była jedyna deska ratunku. Jeszcze 2 lata temu ciało Zuzi, która cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka, było niemal całe w bolesnych ranach. Dziewczynka bardzo cierpiała, bo rany powstawały nawet przy drobnych otarciach.

By jej pomóc internauci zebrali ponad 6 milionów zł na innowacyjną operację.

Lekarze dali Zuzi nie tylko lepszą skórę i „nowe” rączki, ale przede wszystkim nadzieję, że będzie mogła normalnie żyć.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.