Zniknął w Paryżu, ciało znaleziono w Zgorzelcu? Tajemnicza śmierć pana Gienka

Czytaj dalej
Fot. Policja/Archiwum prywatne
Krzysztof Strauchmann

Zniknął w Paryżu, ciało znaleziono w Zgorzelcu? Tajemnicza śmierć pana Gienka

Krzysztof Strauchmann

Policja co roku znajduje w Polsce setki bezimiennych zwłok, czasem w stanie dalekiego rozkładu. W epoce badań genetycznych nie powinniśmy mieć problemu z ich identyfikacją. A jednak mamy.

- Na 95 procent to jest Gienek, tyle że na rekonstrukcji nos ma złamany w lewą stronę, a w rzeczywistości miał skrzywiony w prawo – znajomy Eugeniusza K. spod Nysy wielokrotnie oglądał rekonstrukcję wyglądu zaginionego. Pokazywał ją swojej rodzinie. - Gienek miał taką charakterystyczną twarz przez bardzo mocne skrzywienie nosa po złamaniu. W tym drugim przypadku lekarz też stwierdził wielokrotne złamanie nosa. Poza tym wzrost się zgadza, odstające uszy, dżinsowe spodnie.

Tajemnica paryskiego metra

To było jedno z bardziej tajemniczych, dotychczas nie rozwiązanych zaginięć z Opolszczyzny. Eugeniusz K., mieszkaniec wioski pod Nysą. 58 lat, spokojny człowiek, żonaty, jedno dziecko. Pracował w niewielkiej rodzinnej firmie, rzadko gdzieś wyjeżdżał, za granicą nie był nigdy. W listopadzie 2013 roku żona zabrała go na kilkudniową, zakładową wycieczkę do Paryża. 8 listopada 2013 roku uczestnicy wycieczki jechali już z centrum Paryża do hotelu, bo tego wieczoru mieli wracać do kraju. Na stacji Palais Royal czekali na przyjazd metra.

To było jedno z bardziej tajemniczych, dotychczas nierozwiązanych zaginięć z Opolszczyzny. Eugeniusz K., mieszkaniec wioski pod Nysą. 58 lat, spokojny człowiek, żonaty, jedno dziecko. Pracował w niewielkiej rodzinnej firmie, rzadko gdzieś wyjeżdżał, za granicą nie był nigdy. W listopadzie 2013 roku żona zabrała go na kilkudniową, zakładową wycieczkę do Paryża.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.