Maciej Dobrowolski

Zielona Góra. Mieszkańcy mają problem z parkingami przy ul. Mieszka I i Bolesława Krzywoustego

Przy ul. Mieszka I i Bolesława Krzywoustego zazwyczaj większość miejsc postojowych jest zajętych Fot. Mariusz Kapała / GL Przy ul. Mieszka I i Bolesława Krzywoustego zazwyczaj większość miejsc postojowych jest zajętych
Maciej Dobrowolski

Mieszkańcy Zielonej Góry od dawna skarżą się na brak odpowiedniej liczby miejsc parkingowych w centrum miasta. Z tego powodu radni miasta wprowadzili w tym roku zmiany w strefie parkowania. Mieszkańcy ul. Bolesława Krzywoustego mają jednak problem, bowiem często parkowali przy ul. Mieszka I, a teraz może to być dla nich poważnie utrudnione.

Prośba mieszkańców ul. Bolesława Krzywoustego


Sprawą parkowania przy ul. Bolesława Krzywoustego oraz Mieszka I zainteresował się radny Jacek Budziński z PiS, który złożył interpelację w tej sprawie. Na czym dokładnie polega problem mieszkańców?

- Ul. Mieszka I ma być objęta strefą parkowania, natomiast Bolesława Krzywoustego już nie.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Dobrowolski

Komentarze

4
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Dariusz O

Tak jak wspomniał macio5 jest do wykorzystania plac między Mieszka a Krzywoustego.
Były już ponoć przymiarki do parkingu, wycięto kilka drzew i dalej nic.
Prawdą jest, że między blokami parkują pracownicy okolicznych instytucji i zajmją miejsca mieszkańcom.
Sam już wiele razy krążyłem wokół placu, by znaleźć możliwość zaparkowania.
Trudno powiedzieć, czy te np. kilkanaście dodatkowych miejsc załatwi sprawę, bo wtedy większość będzie uciekała od opłat i nadal zajmowała miejsca mieszkańcom Mieszka i Krzywoustego.
Trzeba znaleźć złoty środek, tak by nie dochodziło do zajmowania na wiele godzin miejsc które są przede wszystkim dla nas mieszkańców.
Gdy na w/w ulicach zamieszka więcej młodych mieszkańców, którzy mają po 2 - 3 auta, wtedy problem będzie jeszcze większy.
Dlatego apel do włodarzy, by wzięli to wszystko pod uwagę.

macio5

A i gwoli uzupełnienia - czy zrobicie porządek z parkującymi pracującymi w strefie???? nie.... oni po prostu tym bardziej wjadą w wąskie uliczki Krzywoustego i tam zostawią ( w miarę wolnych miejsc) samochody.... A Nam, mieszkańcom co pozostanie? Już dziś jak przyjadę około 15 to stoję i czekam aż ktoś wyjedzie.... Pomysł masakra - dla Nas mieszkańców....

macio5

Czyli co ma dać rozbudowa strefy o Mieszka I ? tylko wpływ do miasta? na Krzywoustego nie ma totalnie gdzie parkować - a np. plac po dawnym placu zabaw stoi ugorem.... Mieszkam na Krzywoustego od kilku lat - i zawsze parkuję na Mieszka - bo pod domem jest tylko kilka miejsc i wiele osób starszych i schorowanych - niech oni stoją bezpośrednio pod domem.... a i tak w ciągu dnia większość miejsc zajęta przez osoby pracujące w strefie bądź podstrefie (szpital, poliklinika).... albo strefa również na Krzywoustego albo nie mieszajcie - i bez Waszych pomysłów jest ciężko.....

zielonogórzanka

Tyle alejek w parku jest wolnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.