Zielona Góra i okolice: Podpowiadamy, gdzie będą wnioski 500+

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Zielona Góra i okolice: Podpowiadamy, gdzie będą wnioski 500+

Leszek Kalinowski

Rodzice czekają na obiecane pieniądze. Pytają, gdzie i kiedy będą mogli odebrać wnioski. Od czego jest „GL”! Podpowiadamy też, kto i gdzie może je złożyć.

Joanna Malicka, mama Kingi i Filipa, jak wielu rodziców czeka na 500 zł na dziecko. Kiedy będzie mogła więc pobrać stosowny wniosek do wypełnienia? Jak informuje Irena Smuda, naczelnik wydziału świadczeń rodzinnych - od środy, 16 marca. Gdzie?

W urzędzie miasta:

Natomiast w publicznych placówkach oświatowych (żłobki, przedszkola, szkoły) będą wydawane tylko druki wniosków na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, bez załączników, bo dla tych rodzin nie będzie ustalana sytuacja dochodowa rodziny. Formularze pobierzemy – od 16 marca do 29 kwietnia br., w godz. 8.00 – 15.00.

W tych placówkach będą wydawane druki wniosków tylko dla rodziców dzieci uczęszczających do tych placówek. Kiedy będziemy mogli składać wypełnione wnioski? Przyjmowane one będą od 1 kwietnia.

Kto składa wniosek o świadczenie wychowawcze na dzieci?

Matka, ojciec, opiekun prawny dziecka, opiekun faktyczny dziecka tj. osoba faktycznie opiekująca się dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka. Zawsze wniosek ma dotyczyć tylko tych dzieci, które wspólnie zamieszkują i pozostają na utrzymaniu wnioskodawcy.

Wniosek wraz z kompletem dokumentów, na pierwsze i kolejne dziecko w rodzinie z ustalaniem sytuacji dochodowej rodziny, wnioski rodzica samotnie wychowującego dziecko, opiekuna prawnego dziecka, cudzoziemców, wnioski rodziców adopcyjnych i osób, które wystąpiły o przysposobienie dziecka, wnioski osób, których członek rodziny lub on sam przebywa za granicą, osób, które obecnie pobierają zasiłki rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego, składa się w: Biurze Obsługi Interesanta Wydziału Świadczeń Rodzinnych, ul. Długa 13 - od 1 kwietnia do 31 maja br., w godz. od 8.00 -18.00; od 1 czerwca w godzinach pracy urzędu.

Dzieci to samo szczęście! Aleksandra Kuśnierz bawi się z córką Kaliną i planuje powiększenie rodziny nie tylko ze względu na 500 +.
Mariusz Kapała Dzieci to samo szczęście! Aleksandra Kuśnierz bawi się z córką Kaliną i planuje powiększenie rodziny nie tylko ze względu na 500 +.

Wniosek na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, w których nie będzie badana sytuacja dochodowa rodziny, składa się w:

Gdzie po wnioski?

POWIAT ZIELONOGÓRSKI

POWIAT KROŚNIEŃSKI

POWIAT ŚWIEBODZIŃSKI

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.