Zebrali 5 milionów złotych! Dawid Drapacz ma szansę być zdrowy. Cała Polska pomagała ratować małego opolanina

Czytaj dalej
Fot. Fot. Archiwum prywatne
Mirela Mazurkiewicz

Zebrali 5 milionów złotych! Dawid Drapacz ma szansę być zdrowy. Cała Polska pomagała ratować małego opolanina

Mirela Mazurkiewicz

To jedna z największych zbiórek na leczenie, jakie dotąd były prowadzone w Polsce. Dzięki hojności tysięcy ludzi 2,5-latek z Opola przejdzie operację w Stanach Zjednoczonych.

Historia chłopca, który potrzebuje gigantycznej sumy, by przeżyć poruszyła wielu. Zbiórkę, prowadzoną za pomocą portalu siepomaga.pl wsparło blisko 200 tys. osób. I choć wczoraj o poranku udało się zebrać całą potrzebną kwotę, pieniądze nadal napływają!

- Nie mogę uwierzyć, że to dzieje się naprawdę - mówi wzruszona Elżbieta Popardowska, mama 2,5-latka. - Dawidek czuje, że dzieje się coś niesamowitego. Gdy zbiórka dobiegała końca, do późna nie mógł zasnąć. Udzieliły mu się nasze emocje.

 • Kiedy odbędzie się operacja małego Dawida?
 • Dlaczego operacja chłopca jest tak ważna i nie można jej wykonać w Polsce?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Mirela Mazurkiewicz

Na co dzień zajmuję się sprawami społecznymi, starając się rozwiązać problemy na pozór nie do rozwiązania. Nie boję się trudnych pytań i uparcie egzekwuję odpowiedzi na nie. Czasami wyprowadzając przy tym z równowagi moich rozmówców. Największą frajdę sprawia mi obserwowanie, jak słowo pisane może zmienić (i często zmienia!) rzeczywistość wokół nas. Relacjonuję najgłośniejsze procesy sądowe w regionie. Lubię błądzić w gąszczu paragrafów, ale staram się nie tracić przy tym z pola widzenia ludzi. Konsekwentnie upominam się o prawa zwierząt. Dwukrotnie byłam nominowana do prestiżowej nagrody dziennikarskiej Grand Press w kategorii „News” (za informację o seksaferze w opolskiej policji oraz za materiał „Zabrali matkę w nocy na oczach jej dzieci” o policjantach, którzy w nocy zabrali z domu kobietę, ponieważ nie zapłaciła 2,3 tys. zł grzywny, a dwoje jej małych dzieci umieścili w pogotowiu opiekuńczym). Jestem doktorem nauk społecznych z zakresu nauk o polityce.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.