DAREK

Zdecydowała zagrywka. Łuczniczka zwyciężyła

Łuczniczka odniosła czwarte zwycięstwo w Młodej Lidze. Fot. Paulina Nowicka Łuczniczka odniosła czwarte zwycięstwo w Młodej Lidze.
DAREK

Łuczniczka odniosła czwarte zwycięstwo w Młodej Lidze. Bydgoszczanie pokonali na wyjeździe AZS Politechnikę Warszawską i awansowali.

AZS PW - ŁUCZNICZKA 0:3
Sety: 30:32, 24:26, 10:25
ŁUCZNICZKA: Siwicki, Wołowicz, Kleinschmidt, Prejs, Aleksandrzak, Bobrowski, Hermann (libero), Blige (libero) oraz Ratajczak, Pieper, Lesiuk.

To było bardzo ważne spotkanie. Bydgoszczanie, przegrywając stawiali się w bardzo trudnej sytuacji jeśli chodzi o prawo gry w play off. Jednak młodzi siatkarze Łuczniczki podołali zadaniu i wywieźli komplet punktów ze stolicy, dzięki czemu dalej są w grze o miejsce w pierwszej czwórce.

Dwa pierwsze sety były do siebie bliźniaczo podobne. Bydgoscy zawodnicy dali odjechać z wynikiem rywalom, a potem ich gonili. W pierwszej partii przegrywali już 14:19 i 22:24, ale doprowadzili do gry na przewagi. Obronili aż siedem piłek setowych, a sami zakończyli seta przy pierwszej sposobności. Podobnie było w drugiej partii. Tym razem przegrywali 21:24, ale potem wygrali pięć kolejnych akcji i prowadzili w setach 2:0. Trzeci był bez historii. Od początku dominowali podopieczni Krzysztofa Kowalczyka, którzy zdobywali punkty seriami. W sumie pozwolili rywalom zdobyć tylko 10 „oczek”.

Bydgoszczanie kapitalnie zagrywali w meczu. W sumie zaliczyli aż 19 asów! 7 punktowych zagrywek posłał Fabian Pieper, a po 3 - Mateusz Siwicki, Mateusz Wołowicz i Maciej Kleinschmidt. I to właśnie zagrywka była decydującym elementem Warto podkreślić, że zespół wzmocnili Siwicki i Jan Lesiuk, którzy regularnie trenują z pierwszym zespołem Łuczniczki.

W kolejnym meczu Łuczniczka podejmie Cerrad Czarnych Radom. Mecz odbędzie się w sobotę 5 grudnia o godz. 13 w hali przy ul. Glinki.

Pozostałe wyniki: Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 0:3, Effector Kielce - Indykpol AZS Olsztyn 3:0, pauza Cerrad Czarni Radom.