Żarskie Anioły. Młodzież remontuje mieszkanie samotnej matki

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Dyrba
Agnieszka Dyrba

Żarskie Anioły. Młodzież remontuje mieszkanie samotnej matki

Agnieszka Dyrba

Wystarczy tylko chcieć - mówią zaangażowani w remont mieszkania dla samotnej matki uczniowie OHP w Żarach

- To prezent na gwiazdkę dla tych, którzy naszej pomocy potrzebują - tak o projekcie „Żarskie Anioły” mówi Elżbieta Płodzich, komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Żarach, którego uczniowie remontują zniszczone mieszkanie socjalne samotnej matki z niepełnosprawnym dzieckiem.

- W OHP w Żarach od lat działa Koło Wolontariatu, a młodzież angażuje się w zbiórkę żywności czy inne akcje pomocowe. Tym razem podjęliśmy większe wyzwanie- opowiada E. Płodzich.- Ze swoim pomysłem zwróciłam się do moich przełożonych w Lubuskiej Komendzie OHP, którzy okazali wielką przychylność i wsparli mój pomysł - opowiada Elżbieta Płodzich Komendant OHP w Żarach. - Ze swoją inicjatywą zwróciłam do burmistrz Danuty Madej, która przychylnie potraktowała moją prośbę. Otrzymaliśmy 10 tys. zł w ramach wspierania trzeciego sektora. Jednak byłam świadoma, że ta kwota jest kroplą w morzu potrzeb. I tak rozpoczęliśmy poszukiwania sponsorów, których jak się okazało nie brakuje. Ludzie mają wielkie serca i otwierają je, by pomóc innym. Na zakończenie projektu z całego serca im podziękuję. Wiem, że słowa to mało, ale przynajmniej w taki sposób odwdzięczę się ludziom dobrej woli - podkreśla szefowa OHP.

Lokal remontuje czterech chłopców uczęszczających do klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej w OHP. - Chętnych było znacznie więcej, ale ze względu na metraż mieszkania i kolejność wykonywanych prac należało ograniczyć ilość osób pracujących przy remoncie. Nasi uczniowie są otwarci i empatyczni. To skromni chłopcy, którzy mają szansę, aby pokazać swoje umiejętności, a przy tym jeszcze zrobić coś dobrego. Stąd ich gotowość do pomocy innym - wzrusza się komendant hufca, mówiąc o swoich uczniach.

Projekt ma zakończyć się na kilka dni przed świętami. Rodzina ma wprowadzić się do całkiem odremontowanego mieszkania. Prac jest mnóstwo, a czas realizacji krótki.

Ale wszyscy wierzą, że zdążą. Plan nie powiódłby się, gdyby nie życzliwi ludzie, którzy są gotowi wspierać ekipę remontową. - Dzięki tej inicjatywie spełni się marzenie matki, ale i moje marzenia, aby zrobić coś dla innych. Gwiazdka to przecież czas spełniania życzeń. ce, teraz odebrały nagrody.

Agnieszka Dyrba

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.