Zamknięta na głucho branża beauty zadbała o „Piękno dla bohaterek”

Czytaj dalej
Fot. Fot. archiwum prywatne
Edyta Hanszke

Zamknięta na głucho branża beauty zadbała o „Piękno dla bohaterek”

Edyta Hanszke

140 bonów wartych około 20 tysięcy złotych na usługi fryzjerskie i kosmetyczne przygotowali właściciele 21 opolskich salonów dla pań pracujących w szpitalach i przychodniach.

Ratujmy polskie piękno i Piękno dla bohaterek - pod takimi hasłami przedstawiciele firm z branży beauty skrzyknęli się na Facebooku, ufundowali vouchery na usługi w swoich salonach, kiedy już będą otwarte, i ofiarowali je paniom z branży medycznej (lekarkom, pielęgniarkom, położnym, laborantkom, rehabilitantkom, ratowniczkom medycznym, salowym).

- To wyraz wdzięczności dla tych pań, które dbają o nasze zdrowie i życie, a z powodu koronawirusa pracują obecnie w wyjątkowo trudnych warunkach - mówi Natalia Dąbrowska, koordynatorka akcji w Opolu, prowadząca studio stylizacji rzęs i brwi.

I dodaje: - Nie spodziewałam się tak dużego odzewu. Zebraliśmy 140 voucherów wartych około 20 tysięcy złotych, głównie z salonów z Opola, ale także Tułowic, Kluczborka i Strzelec Opolskich. To zabiegi na twarz, masaże relaksacyjne, strzyżenie, stylizacja brwi i rzęs.

W tym tygodniu przedstawicielki opolskiej inicjatywy przekazują vouchery do czterech placówek medycznych w Opolu: Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego , Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii, przychodni PZU Zdrowie Medicus i Megamed.

W Megamedzie i Medicusie już były. - Wybieraliśmy placówki, gdzie bez kłopotów mogłyśmy przekazać vouchery i miałyśmy pewność, że trafią one do tych pracowników medycznych, którzy najciężej pracują w czasie epidemii i są najbardziej z tego powodu narażeni - dodaje Justyna Spyra, kosmetyczka.

Pomysł akcji zrodził się w Olsztynie z inicjatywy Moniki Mroczki i rozlał na kolejne miasta. W całej Polsce uzbierano około 15 tysięcy bonów, a udział wzięło około 90 miast. Liderem w kraju był Radom, gdzie zebrano 1050 bonów.

„A kiedy to wszystko się skończy i my powrócimy na nasze stanowiska pracy ... Zapraszamy na chwilę tylko dla siebie. Zadbamy o Twoje piękno, oferując wybraną usługę dostępną u nas w gabinecie. W podziękowaniu za waleczne serce w bitwie z COVID-19. Bądź piękna!” - napisano na plakatach promujących akcję.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.