Zamiast toalety na pl. Daszyńskiego w Opolu miała być kawiarnia. Na razie nie ma nic

Czytaj dalej
Fot. Arti
Artur Janowski

Zamiast toalety na pl. Daszyńskiego w Opolu miała być kawiarnia. Na razie nie ma nic

Artur Janowski

Miejski szalet na pl. Daszyńskiego miał zamienić się w lokal gastronomiczny. Ale ratusz nie ogłosił nawet przetargu na dzierżawcę obiektu.

Pan Karol chciał skorzystać z szaletu, który powstał na placu Daszyńskiego jeszcze przed II wojną światową.

- Zamiast tego zobaczyłem kraty w wejściu i żadnej informacji o tym, dlaczego ubikacja jest zamknięta - opowiada opolanin. - Takich osób jak ja jest więcej. Pamiętam, że kilka miesięcy temu z szaletu korzystałem i nigdzie nie było napisane, że będzie zamknięty.

Ubikacja jest nieczynna, gdyż wedle planu urzędu miasta miałaby się zamienić w lokal gastronomiczny. Jego najemca byłby zobowiązany do utrzymywania publicznej ubikacji. Na razie jednak z tych planów nic nie wychodzi, a ratusz nie ogłosił nawet przetargu na dzierżawcę obiektu.

W urzędzie słyszymy, że powodem są zalecenia wojewódzkiego konserwatora zabytków, które mogą uniemożliwić przeprowadzenie inwestycji.

- Konserwator nie wydał decyzji negatywnej - podkreśla Martyna Kolemba, rzecznik wojewody. - Szalet może być przebudowany, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i wydanymi zaleceniami.

- Jesteśmy przed kolejną rozmową z panią konserwator, chcemy poszukać kompromisu - zapowiada Piotr Letachowicz z biura prasowego ratusza. - Trudno określić, kiedy przetarg na najemcę zostanie ogłoszony.

Co ciekawe, żadna ze stron nie chce mówić o szczegółach tej sprawy.

Niedawno w związku z rozbudową galerii Solaris rozebrano szalet na placu Kopernika. Obecnie miejska toaleta działa tylko w ratuszu.

Urząd szykuje się także do budowy szaletu na skrzyżowaniu ulic Młyńska i Szpitalna.

- Będzie w pełni zautomatyzowany, wyposażony m.in. w przewijak dla niemowląt oraz dostosowany dla osób niepełnosprawnych - zapowiada Letachowicz.

Artur Janowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.