Zaczęło się już w kwietniu. To było rekordowo gorące i długie lato

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski/ Polska Press
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Zaczęło się już w kwietniu. To było rekordowo gorące i długie lato

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Amerykańscy meteorolodzy już policzyli, że kończące się w nocy z soboty na niedzielę lato było w Europie najgorętsze od 1910 roku.

Średnia temperatura w letnich miesiącach była na naszym kontynencie wyższa o 2,16 °C . To pierwsza od 109 lat sytuacja, kiedy wzrost ponad dotychczasową średnią sięgnął aż 2 stopni - podaje NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration). Nasz IMGW podsumowanie lata zapowiada na październik, dlatego sięgamy do raportów z USA.

Tegoroczne lato było wyjątkowe, i zaczęło się już w kwietniu. Zdaniem Amerykanów kwiecień był w Polsce najcieplejszy od 1800 roku.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.