Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Zabójstwo Dietera Przewdzinga. Prokuratura zamyka śledztwo

Czytaj dalej
Fot. Archiwum/DIM
Radosław Dimitrow

Zabójstwo Dietera Przewdzinga. Prokuratura zamyka śledztwo

Radosław Dimitrow

Sprawa dotyczy głośnego zabójstwa, do którego doszło w Krępnej pod Zdzieszowicami 18 lutego 2014 r. Bliscy i znajomi burmistrza są przerażeni tym, że sprawca wciąż jest na wolności.

Zabójca przyszedł do domu ówczesnego burmistrza Zdzieszowic Dietera Przewdzinga już po zmroku. Gdy gospodarz otworzył drzwi, napastnik w progu podciął mu gardło. Ze śladów odkrytych na miejscu wynikało, że burmistrz nie walczył, nie uciekał. Atak go zaskoczył. Z domu nie zniknęło nic wartościowego - zbrodnia wyglądała jak egzekucja.

Zaraz po zabójstwie policjanci przeczesali każdy centymetr domu w Krępnej wraz z podwórkiem. Bardzo dokładnie przeszukali także teren w promieniu kilkuset metrów od domu.

Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Opolu, która w ciągu 4 lat przesłuchała ponad 200 osób, w tym niektórych kilkukrotnie. Śledczy zorganizowali na miejscu kilka wizji lokalnych (ostatnia pół roku temu) i wielokrotnie analizowali cały materiał dowodowy rozważając różne hipotezy.

Po zabójstwie burmistrza Zdzieszowic. Śledczy ponownie szukają śladów zbrodni

W pewnym momencie śledztwo zyskało nawet międzynarodowy charakter, bo prokuratorzy współpracowali ze swoimi odpowiednikami na Ukrainie i w Niemczech. Nie doprowadziło to jednak do wytypowania sprawcy.

Mimo tego prokurator prowadzący sprawę konsekwentnie występował do swoich przełożonych z wnioskiem o wydłużenie śledztwa. Tym razem tego jednak nie zrobił.

- Śledztwo zostało zamknięte - informuje Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Dlaczego śledztwo w sprawie zabójstwa Dietera Przewdzinga zostało zamknięte?

W jakim przypadku dochodzenie mogłoby być kontynuowane?

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Radosław Dimitrow

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

rychlik7

Wykonał polecenie!!!!!!

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.