Zabił po pijaku rowerzystę w Wilkowie i uciekł, ale na proces czeka na wolności

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Mirela Mazurkiewicz

Zabił po pijaku rowerzystę w Wilkowie i uciekł, ale na proces czeka na wolności

Mirela Mazurkiewicz

33-letniego Marka Nowińskiego z Wilkowa dzieliły od domu zaledwie trzy kilometry. Wracając rowerem z pracy, spotkał jednak na swojej drodze kompletnie pijanego kierowcę, który potrącił go i odjechał. Bliscy zabitego nie mogą zrozumieć, dlaczego sprawca nie przebywa za kratkami.

Mojemu bratu nic życia nie wróci, a nasza rodzina nigdy już nie będzie taka sama. Boli mnie, że człowiek, który go zabił, cieszy się wolnością i żyje tak, jakby nic się nie stało – mówi Rafał Nowiński, brat 33-letniego Marka, który pół roku temu zginął w wypadku.

Rafał z żoną i córkami mieszkają w Wilkowie pod Namysłowem.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mirela Mazurkiewicz

Na co dzień zajmuję się sprawami społecznymi, starając się rozwiązać problemy na pozór nie do rozwiązania. Nie boję się trudnych pytań i uparcie egzekwuję odpowiedzi na nie. Czasami wyprowadzając przy tym z równowagi moich rozmówców. Największą frajdę sprawia mi obserwowanie, jak słowo pisane może zmienić (i często zmienia!) rzeczywistość wokół nas. Relacjonuję najgłośniejsze procesy sądowe w regionie. Lubię błądzić w gąszczu paragrafów, ale staram się nie tracić przy tym z pola widzenia ludzi. Konsekwentnie upominam się o prawa zwierząt. Dwukrotnie byłam nominowana do prestiżowej nagrody dziennikarskiej Grand Press w kategorii „News” (za informację o seksaferze w opolskiej policji oraz za materiał „Zabrali matkę w nocy na oczach jej dzieci” o policjantach, którzy w nocy zabrali z domu kobietę, ponieważ nie zapłaciła 2,3 tys. zł grzywny, a dwoje jej małych dzieci umieścili w pogotowiu opiekuńczym). Jestem doktorem nauk społecznych z zakresu nauk o polityce.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.