Za godzinę gry na Okrąglaku zapłacimy teraz 216 złotych

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik (o)
Artur Janowski

Za godzinę gry na Okrąglaku zapłacimy teraz 216 złotych

Artur Janowski

Na zagranie meczu w Okrąglaku liczy wielu opolan, ale do tej pory nie było wiadomo, ile taka przyjemność będzie kosztować.

Hala, której budowa zakończyła się w czerwcu, nadal nie miała cennika. W klubach zaczęto się obawiać, że wynajęcie hali będzie zbyt drogie.

- Pierwszy pomysł był taki, że płacimy stawki na poziomie 200 zł za godzinę, to nierealne, biorąc pod uwagę, że treningi są codziennie - zdradza jeden z działaczy.

Wewnętrzne dyskusje w ratuszu, co do tego, jak ma wyglądać cennik obiektu, trwały jeszcze w czwartek. Ostatecznie projekt zaakceptował prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Wiemy już, że osoby prywatne i firmy zapłacą 216 zł brutto za godzinę, z tym że w wakacje ta kwota zmniejszy się o połowę. Inna stawka będzie dla takich klubów jak Odra Opole (futsal), AZS Politechnika Opole (koszykarze) oraz AZS Uniwersytet Opole (siatkarki), które zapłacą 58 zł brutto za godz. Z kolei KPR Gwardia Opole (piłkarze ręczni) za godzinę treningu zapłacą symboliczną złotówkę.

- Gwardia to po pierwsze nasz okręt flagowy, po drugie sprawdziliśmy, jak wygląda to w innych klubach Superligi i one również mają podobne preferencje - wyjaśnia Marcin Rol, wiceprezydent ds. sportu.

Wynajęcie Okrąglaka na cały dzień np. na targi będzie kosztować od 9,8 do 14 tys. zł. Prezydent ma mieć jednak prawo do wprowadzania zniżek za najem hali.

Zmodernizowaną halę będą mogły wynajmować nie tylko kluby sportowe, ale to głównie one mogą teraz liczyć na preferencyjne stawki.

Artur Janowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.