Radosław Dimitrow

Wzrosły kary za jazdę autem bez polisy OC. Zapomnisz wykupić ubezpieczenie - zapłacisz 4200 złotych

Z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG)  wynika, że część zmotoryzowanych nie wykupuje obowiązkowej polisy, bo zapominają w terminie Fot. Sławomir Mielnik (o) Z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) wynika, że część zmotoryzowanych nie wykupuje obowiązkowej polisy, bo zapominają w terminie opłacić ratę albo są w trudnej sytuacji materialnej.
Radosław Dimitrow

W bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w 2017 roku wykryto 52 tysiące kierowców bez ubezpieczenia OC.

Z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) wynika, że część zmotoryzowanych nie wykupuje obowiązkowej polisy, bo zapominają w terminie opłacić ratę albo są w trudnej sytuacji materialnej.

W grupie kierowców bez OC są także osoby, które niedawno kupiły samochód i nie sprawdziły, do kiedy poprzedni właściciel wykupił ubezpieczenie oraz takie, które przestały używać auta i są mylnie przekonane, że nie potrzebują polisy (a jest ona konieczna do momentu wyrejestrowania pojazdu).

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.