Wystawa przywołała dużo wspomnień

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczuk

Wystawa przywołała dużo wspomnień

Janina Waszczuk

W świetlicy w Suchej do tej pory wystawę fotografii Roberta Pokory odwiedziło kilkadziesiąt osób. Rozpoznano mieszkańców i budynki.

Mieszkańcy rozpoznają swoich rodziców, dziadków, krewnych. Szukają w domach starych zdjęć i przychodzą ponownie, żeby porównać i być może jeszcze kogoś rozpoznać. Fotografie robią ogromne wrażenie na zwiedzających, i to nie tylko starszych osobach.

Fotografie można oglądać przez grudzień i styczeń, w każdą niedzielę w godz. od 11 do 13 oraz od 17 do 19.

- Dla mieszkańców Suchej, którzy obecnie mieszkają poza gminą, a będą gośćmi u swoich rodzin podczas zbliżającego się okresu świąteczno-noworocznego, wystawa będzie udostępniana na wcześniejsze telefoniczne umówienie się - informuje Wioletta Szymczak z urzędu.

„Fotografie od szewca. Roberta Pokory świat na szklanych negatywach“ to tytuł wystawy. Dzięki współpracy urzędu w Lubiewie z dyrekcją Muzeum Etnograficznego w Toruniu ta niezwykła wystawa zagościła w Suchej. Zdjęcia Roberta Pokory wykonane na szklanych płytkach mają swoją aurę dawności, minionego życia. Pokazują również wiele szczegółów historycznych, tj. ubiory, fryzury, sprzęty rolnicze, umundurowanie, budynki. Skromny rzemieślnik z Suchej pozostawił wyjątkowy skarb zapisany w negatywach, który dziś możemy podziwiać.

Wystawa prezentuje fotografie powstałe z niemal stuletnich szklanych negatywów. Ich autorem jest Robert Pokora, który żył w latach 1891-1981.

Szczegółowych informacji udziela Wioletta Szymczak, tel. 512 864 125.

Janina Waszczuk

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.