Wyrzysk: Nauczyciel Jacek O. oskarżony za seks z 14-letnią uczennicą. Prokuratura sprawdza, czy są kolejne ofiary

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Łukasz Cieśla

Wyrzysk: Nauczyciel Jacek O. oskarżony za seks z 14-letnią uczennicą. Prokuratura sprawdza, czy są kolejne ofiary

Łukasz Cieśla

Nauczyciel Jacek O. z Wyrzyska został oskarżony o seks z 14-letnią uczennicą gimnazjum. Wcześniej sądy go nie aresztowały, dlatego podczas procesu będzie odpowiadał z "wolnej stopy". - Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. W realiach tej sprawy nie widzę przesłanek, by mógł liczyć na karę więzienia w zawieszeniu – mówi nam prokurator Arkadiusz Łakomy, autor aktu oskarżenia.

Skandal wyszedł na jaw w styczniu ubiegłego roku. Mama gimnazjalistki, zaniepokojona dziwnym zachowaniem córki, zajrzała w jej tablet. Przeczytała treść korespondencji prowadzonej przez córką z nauczycielem z Wyrzyska (powiat pilski), starszym od uczennicy o ponad 40 lat.

Ich rozmowy wskazywały, że uprawiają seks. Matka dziewczyny zawiadomiła dyrekcję szkoły. Jacek O. początkowo wszystkiemu zaprzeczał, ale szybko przyznał się do intymnych kontaktów z nastolatką. Tłumaczył, że się zakochał.

Dziewczyna początkowo broniła nauczyciela. Podkreślała, że do niczego jej nie zmuszał, że nie stosował przemocy. Jej zeznania miały wpływ na to, że dwa sądy – w Chodzieży i w Poznaniu – nie zdecydowały się na tymczasowe aresztowanie Jacka O. Domagała się tego prokuratura w Chodzieży.

Podczas procesu, który rozpocznie się w lutym w Chodzieży, Jacek O. będzie odpowiadał z "wolnej stopy". Jaki wyrok może zapaść w tej sprawie?

- On wykorzystał stosunek zależności między nim, a młodą uczennicą. Zarzuty są poważne. Minimalnie grożą mu 2 lata więzienia, a ustawodawca nie przewiduje zawieszenia kary w przypadkach uprawiania seksu z osobą poniżej 15 lat

– zaznacza adw. Artur Nowak, który reprezentuje pokrzywdzoną i jej rodzinę.

W podobnym tonie wypowiada się prokurator Arkadiusz Łakomy, autor aktu oskarżenia. - Jeśli miałoby w tej sprawie dojść do wyroku w zawieszeniu, musiałby zaistnieć jakieś nadzwyczajne okoliczności. A ja ich nie dostrzegam – podkreśla prokurator Łakomy.

W dalszej części artykułu:

 • Jacek O. był badany przez psychiatrę i seksuologa. Co ustalili biegli?
 • Jakie inne wątki związane z "działalnością" oskarżonego nauczyciela bada prokuratura?
Pozostało jeszcze 37% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Cieśla

Zajmuję się głównie sprawami kryminalnymi, śledztwami, prokuraturą i procesami sądowymi. Chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy. Czasami piszę o polityce. Jestem współautorem reportaży telewizyjnych w "Superwizjerze TVN".

Wychodzę z założenia, że najciekawsi są ludzie i fakty.

W "Głosie Wielkopolskim" swoje pierwsze teksty opublikowałem jeszcze jako student, latem 2003 roku. Prywatnie jestem pasjonatem sportu pod różnymi postaciami, podróży i Gruzji, do której jeżdżę od kilkunastu lat.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.