Joanna Krężelewska

Wyrok w głośnej sprawie z Drawska Pomorskiego. Torturowali dzieci przez ponad dwa miesiące

Oskarżeni nie byli obecni podczas ogłoszenia wyroku. Odpowiadali za usiłowanie zabójstwa dzieci, znęcanie się nad nimi ze szczególnym okrucieństwem, Fot. Radek Koleśnik Oskarżeni nie byli obecni podczas ogłoszenia wyroku. Odpowiadali za usiłowanie zabójstwa dzieci, znęcanie się nad nimi ze szczególnym okrucieństwem, a mężczyzna również za gwałt
Joanna Krężelewska

On został skazany na 25 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa, torturowanie i zgwałcenie synów partnerki. Matka chłopców - na 15 lat pozbawienia wolności. W piątek w Sądzie Okręgowym w Koszalinie zapadły nieprawomocne wyroki dla pary z Drawska Pomorskiego, która zgotowała dzieciom piekło.

Proces w sprawie pary z Drawska Pomorskiego, która odpowiadała za okrutne znęcanie się nad synami kobiety z poprzedniego związku, toczył się bardzo sprawnie. Wyrok zapadł w ciągu 11 miesięcy od skierowania aktu oskarżenia. - To niesłychanie istotny wyrok - podkreśliła Ewa Burdzińska z Prokuratury Krajowej. Sąd w całości podzielił kwalifikację prawną, którą przyjęliśmy w akcie oskarżenia.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.