Małgorzata Pieczyńska

Wypadki z udziałem pieszych. Co zrobić, by było ich mniej?

16 października wieczorem na pasach przy ul. Wojska Polskiego/Polna samochód ciężarowy, jadący lewym pasem, nie zatrzymał się i potrącił 92-latkę, która Fot. Tomasz Czachorowski 16 października wieczorem na pasach przy ul. Wojska Polskiego/Polna samochód ciężarowy, jadący lewym pasem, nie zatrzymał się i potrącił 92-latkę, która zmarła w szpitalu.
Małgorzata Pieczyńska

Ostatnio w Bydgoszczy doszło do groźnych wypadków na przejściach dla pieszych. Policja apeluje zarówno do kierowców, jak i pieszych o rozwagę.

Statystyki są zatrważające. Tylko od stycznia do września br. w całym województwie doszło do 165 wypadków z udziałem pieszych. W samej Bydgoszczy było ich 59. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu w 74 wypadkach zginęło 7 osób, a 70 zostało rannych. W efekcie nieostrożnego wejścia na jezdnię przez pieszych przed jadącym pojazdem od stycznia do września śmierć poniosły 4 osoby, a 18 zostało rannych. Policyjnych statystyk nie poprawiają wypadki z ostatnich dni w Bydgoszczy.

Kierowco, noga z gazu

16 bm. wieczorem na pasach przy ul. Wojska Polskiego/Polna samochód ciężarowy, jadący lewym pasem, nie zatrzymał się i potrącił 92-latkę, która nazajutrz zmarła w szpitalu.

Dwa dni później o poranku także na ul. Wojskiego Polskiego, lecz w pobliżu ul. Planu 6-letniego, osobowy ford uderzył na pasach w 56-latkę. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do jednej z bydgoskich lecznic.

Czwartek, 26 bm., u zbiegu ul. Walecznych i Planu 6-letniego samochód potrącił pieszą, która zakleszczyła się pod pojazdem. Strażacy musieli ją wyciągać za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Przeczytaj:

  • O pomysłach na porawę bezpieczeństwa pieszych rozmawiamy z ZDMiKP oraz Stowarzyszeniem Społeczny Rzecznik Pieszych.
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Moją przygodę z dziennikarstwem zaczęłam od pracy w dziale sportowym. Do dziś moją najbardziej ulubioną dyscypliną sportu jest siatkówka. W "Expressie" pracuję od 2007 roku. Obecnie zajmuję się głównie edukacją. Bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z uczniami i nauczycielami. Piszę też o seniorach, służbie zdrowia i innych tematach społecznych. Ten zawód wciąż daje mi dużo satysfakcji, zwłaszcza, gdy udaje się komuś pomóc. W tej pracy każdy dzień jest inny, zaskakujący, bo życie często lubi nas zaskakiwać.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.