Tomasz Rusek

Wykorzystywał dzieci i... chce być fizjoterapeutą

 Wykorzystywał dzieci i... chce być fizjoterapeutą Fot. pixabay
Tomasz Rusek

23-latek skrzywdził aż ośmiu chłopców. Jednak wykorzystał lukę w prawie i studiuje fizjoterapię. Uczelnia właśnie dowiedziała się, kogo ma na roku...

Kilka dni temu policja zatrzymała pedofila, który pracował jako fizjoterapeuta w znanej klinice Budzik. Tymczasem w Gorzowie na fizjoterapeutę w Akademii Wychowania Fizycznego uczy się człowiek skazany za wykorzystanie ośmiu chłopców. Taki sygnał dostaliśmy od Czytelnika. Ostrożnie sprawdziliśmy: to prawda.

Ośmiu poszkodowanych

Mężczyzna został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat za nadużycia wobec nastolatków. Namawiał ich do „innych zachowań seksualnych”. Jego ofiary miały po 13 i 14 lat. I nie ma mowy o krzywdzącym wyroku – sprawca przyznał się, co robił z chłopcami.

Jakim cudem taki człowiek dostał się na fizjoterapię? – To luka w systemie. Nie mamy prawa żądać od kandydatów zaświadczenia o niekaralności. Dlatego ten pan mógł zdobyć indeks. Teraz, od razu, gdy dostaliśmy informację, że nasz student ma na koncie wyrok za takie przestępstwa, zaczęliśmy działać – powiedział nam wczoraj prodziekan ds. dydaktyki Piotr Grochowski. Więcej – jak zaznaczył – powiedzieć nie mógł.

Uczelnia nie chowa głowy w piasek i chce się pozbyć studenta z brudną przeszłością

Ustaliliśmy, że skazany student został wczoraj zaproszony na spotkanie w uczelni. Nie zjawił się jednak ani na porannej rozmowie, ani w drugim wyznaczonym terminie – w południe. Nie udało się więc reporterowi „GL” z nim porozmawiać (nie udało się nam zdobyć numeru telefonu studenta – chcieliśmy zapytać go, czy planuje kontynuować studia).

Wyrok mówi jasno

Uczelnia z powodu braku kontaktu z 23-latkiem ma twardy orzech do zgryzienia.

Teraz więc – jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji – z powodu uników studenta sprawę przejmie uczelniany prawnik. Cel AWF ma jeden: pozbyć się studenta z brudną przeszłością z murów uczelni.

Nie powinno to być trudne, bo – jak powiedziała nam wczoraj rzeczniczka Sądu Okręgowego w Gorzowie Arleta Waw-rzynkiewicz – prawomocny wyrok nie zamknął się tylko karą pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Skazany 23-latek dostał też zakaz zajmowania stanowisk, zawodu oraz podejmowania działalności związanej z wychowywaniem, edukacją lub leczeniem małoletnich. A przecież dokładnie tym musiałby się zajmować np. podczas studenckich praktyk.

Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.