Wybory samorządowe 2018 w Opolu. Ruch "Obywatele dla Opola" zagraża Mniejszości Niemieckiej

Czytaj dalej
Fot. Piotr Guzik
Piotr Guzik

Wybory samorządowe 2018 w Opolu. Ruch "Obywatele dla Opola" zagraża Mniejszości Niemieckiej

Piotr Guzik

Ruch „Obywatele dla Opola” ma ułatwić społecznikom wejście do rady miasta. Koalicja Obywatelska – czyli Platforma, Nowoczesna i PSL – nie obawiają się konkurencji z tej strony. W przeciwieństwie do Mniejszości Niemieckiej.

Za sformowaniem ruchu “Obywatele dla Opola” stoją ludzie z opolskich struktur Komitetu Obrony Demokracji, Stowarzyszenia „Demokratyczne Państwo Prawne” oraz Stowarzyszenia Obrony Samorządności „Na Swoim”, które zrzesza przeciwników zmiany granic Opola. Na czwartkowej konferencji prasowej twórcy ruchu podkreślali, że chcą ułatwić walkę o mandaty radnych ludziom bezpartyjnym, którzy obecnie działają na rzecz swoich społeczności lokalnych, a którzy chcą działać na szerszą skalę bez angażowania się w politykę.

W wyborach do rady miasta nowa obywatelska formacja będzie natomiast problemem przede wszystkim dla Mniejszości Niemieckiej. MN planowała bowiem zawalczyć o głosy tych, którzy są niezadowoleni ze zmiany granic Opola z początku 2017 roku. Skoro “Obywateli…” założyli m.in. ludzie, którzy byli czynnie zaangażowani w protesty przeciw powiększeniu miasta, to mogą podebrać MN nieco głosów.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Piotr Guzik

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

rychlik7

Następni do koryta. Różnią się tylko tym, że chcą się tam dostać na plecach innych. Sami nie będą startować, tylko zamierzają wystawić naiwniaków, aby potem nimi sterować. Na pewno ich znajdą bo naiwnych głupków nie brakuje.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.