Tomasz Kapica

Wybory samorządowe 2018. Robert Węgrzyn znajdzie się na liście Platformy Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Opolskiego

Robert Węgrzyn zna się z wieloma ważnymi politykami. Tu z Jerzy Buzkiem na ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie. Fot. Daniel Polak Robert Węgrzyn zna się z wieloma ważnymi politykami. Tu z Jerzy Buzkiem na ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie.
Tomasz Kapica

Jest niemal pewne, że wystartuje w wyborach samorządowych do sejmiku. To jego próba powrotu do polityki. W samej partii ma coraz więcej sprzymierzeńców.

Robert Węgrzyn to były poseł, przed laty mocna figura w strukturach wojewódzkich Platformy Obywatelskiej. Został wyrzucony z partii osiem lat temu. Formalnie za seksistowski żart o lesbijkach, w rzeczywistości za to, że próbował przejąć władzę w opolskiej PO.

Cały czas zachowywał jednak dobre kontakty z niektórymi wysoko postawionymi politykami PO, w tym m.in. z Grzegorzem Schetyną. Liczył, że kiedyś wróci do Platformy. Ten scenariusz właśnie się realizuje. Jest niemal pewne, że wystartuje w wyborach do sejmiku województwa opolskiego.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.