Piotr Guzik

Wybory samorządowe 2018. Plakatowe potyczki wyborcze w Opolu

Wybory samorządowe 2018. Plakatowe potyczki wyborcze w Opolu Fot. Jacek Kasprzyk/fb
Piotr Guzik

“Wiszę nielegalnie na słupie, bo mam prawo w d...” - takie napisy pojawiły się na plakatach kandydatów do rady miasta, które zawisły na ulicznych latarniach. Ratusz informuje, że taka forma promocji nie jest całkowicie zakazana przez uchwałę krajobrazową.

Napisy zarzucające nielegalne wykorzystanie słupów oświetleniowych pojawiły się m.in. na plakatach Jacka Kasprzyka, radnego klubu Arkadiusza Wiśniewskiego.

- Sam widziałem je jeszcze na plakatach Małgorzaty Wilkos [KWW Arkadiusza Wiśniewskiego - dop. red.] oraz Jolanty Kaweckiej [Koalicja Obywatelska - dop. red.]. Zarzut o łamanie uchwały krajobrazowej jest absurdalny, mam wszelkie konieczne pozwolenia - mówi i dodaje, że zgłosił sprawę na policję.

To nie pierwszy przypadek wojny plakatowej. W mediach społecznościowych poszczególne komitety prześcigają się w zarzutach o zaklejanie i zrywanie plakatów przez konkurencję.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Piotr Guzik

Opolanin z urodzenia. Stara się, by mieszkańcy byli na bieżąco z tym, jak zmienia się Opole. Za pomocą zdjęć i filmów dokumentuje jego metamorfozy, które w codziennym zabieganiu mogą umykać. Zagląda tam, gdzie nie każdy może bądź chce wejść - na place budowy i do niszczejących konstrukcji. Opisuje działania i plany władz, jak i reakcje mieszkańców na ich poczynania. Śledzi działalność lokalnych polityków i pisze o tym, o czym niekoniecznie chcą mówić otwarcie, a co pozwala lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.