Edyta Hanszke

Wojna prezydenta z marszałkiem. Konflikt o euro na drogi czy wojna polityczna

Marszałek traktuje opolan gorzej, choć odprowadzają oni najwięcej podatków do budżetu województwa – twierdzi prezydent Arkadiusz Wiśniewski. Zawsze szliśmy Fot. Archiwum Marszałek traktuje opolan gorzej, choć odprowadzają oni najwięcej podatków do budżetu województwa – twierdzi prezydent Arkadiusz Wiśniewski. Zawsze szliśmy miastu na rękę, m.in. przesuwając terminy realizacji kilkunastu inwestycji – podkreśla marszałek Andrzej Buła.
Edyta Hanszke

Krótko przed wyborami do Parlamentu Europejskiego kandydujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej marszałek dostał cios od prezydenta Opola. Arkadiusz Wiśniewski zarzucił Andrzejowi Bule, że zabrał miastu miliony złotych na remonty dróg. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi.

Marszałek Andrzej Buła zabrał Opolu i jego mieszkańcom ok. 60 mln zł! Pieniądze z funduszy UE były zapisane dla Opola. Teraz Buła zdecydował, że pójdą one na inne zadania. Z tych środków mieliśmy wyremontować m.in. bardzo niebezpieczne skrzyżowanie ul. Ozimskiej i ul. Katowickiej. Teraz remontu nie będzie. Podobnie jak dziurawej ul. Wschodniej i niebezpiecznej ul. Strzeleckiej...

 

Prezydenta poparł m.in. Patryk Jaki, goszczący w Opolu wiceminister sprawiedliwości i kandydat na europosła z listy PiS. Za marszałkiem opowiedział się z kolei Borys Budka, poseł Platformy Obywatelskiej, czołowy polityk tej partii, który przyjechał do Opola wesprzeć marszałka w kampanii do eu­ro­parlamentu. 

 

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Edyta Hanszke

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

rychlik7

Buła i dżentelmen. Koń by się uśmiał.

plus.nto.pl

Jesień 50% taniej!

Nie tylko liście spadają na jesień! 90-dniowy dostęp do prenumeraty tańszy o 50%!

55,00 110,00

Nie tylko liście spadają na jesień! Cena cyfrowej prenumeraty Nowej Trybuny Opolskiej również: 90-dniowy dostęp 50% taniej!

Kup teraz

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.