Województwo opolskie szykuje się do kontraktu z Polregio za 500 mln zł. Trwają prace nad dokumentacją modernizacji dwóch linii kolejowych

Czytaj dalej
Fot. Piotr Guzik
Piotr Guzik

Województwo opolskie szykuje się do kontraktu z Polregio za 500 mln zł. Trwają prace nad dokumentacją modernizacji dwóch linii kolejowych

Piotr Guzik

Władze regionu negocjują ze spółką Polregio nową, 10-letnią umowę na przewóz pasażerów. - Liczymy też na to, że w krajowej puli znajdą się pieniądze na remont dwóch linii kolejowych - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa ds. transportu i infrastruktury.

W Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-2020 zapisanych było około 140 mln zł na dofinansowanie modernizacji infrastruktury kolejowej. Kilka lat temu zarząd województwa planował, że za te pieniądze uda się zmodernizować trzy linie kolejowe:_Opole-Nysa, Nysa-Brzeg oraz Opole-Kluczbork.

Linie Opole-Kluczbork i Nysa-Brzeg. Trwają prace nad dokumentacją

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Guzik

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Zofian

A może przy okazji nowego kontraktu z Polregio ktoś od razu wymyślił sensowny rozkład jazdy, tak aby ludzie mogli dojechać pociągiem do pracy lub do szkoły na godziny. Przykładem może być kursy pociągu z Kluczborka do Opola poranne przyjazdy nie wiadomo dla kogo są... A kursy na linii Wrocław przez Jelcz do Opola to jakaś makabra. Może by pan Ogłaza by sie zainteresował.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.