Wojewoda opolski: Ulica Jana Rychla ma zniknąć ze Strzelec Opolskich

Czytaj dalej
Fot. Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow

Wojewoda opolski: Ulica Jana Rychla ma zniknąć ze Strzelec Opolskich

Radosław Dimitrow

Wojewoda opolski domaga się dekomunizacji ulicy nazwanej na cześć strzelczanina Jana Rychla, który za szerzenie polskości trafił do obozu zagłady. - To skandal! - grzmi Karol Cebula.

Pismo w sprawie ulicy Jana Rychla wysłała do ratusza w Strzelcach Opolskich Beata Adamus, która w urzędzie wojewódzkim odpowiada za wydział prawny i nadzoru. Domaga się od radnych i burmistrza zajęcia stanowiska w ciągu trzech dni, mimo że gmina dekomunizację ulic zakończyła już kilka tygodni temu. Wtedy samorząd konsultował wszystkie sporne nazwy z historykami z IPN-u. Nikt wówczas nie miał zastrzeżeń do Jana Rychla.

Kim był Jan Rychel?

Co zrobił dla mieszkańców ziemi strzeleckiej?

Co w sprawie wniosku wojewody zamierzają zrobić radni Strzelec Opolskich?

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.