Radosław Dimitrow

Władysława Bartoszewskiego od ronda w Krapkowicach dzieli tylko tabliczka

Rondo w Krapkowicach przez wiele lat pozostawało bez nazwy. Jego patronem został prof. Władysław Bartoszewski. Rondo w Krapkowicach przez wiele lat pozostawało bez nazwy. Jego patronem został prof. Władysław Bartoszewski.
Radosław Dimitrow

Gmina Krapkowice zleciła opracowanie tabliczek z nazwiskiem prof. Władysława Bartoszewskiego. Staną one na rondzie w mieście, o które od kilku miesięcy toczył się ostry spór. Ale najpierw musi je zaakceptować GDDKiA.

Największe rondo w Krapkowicach przez wiele lat pozostawało bez nazwy. Radni z klubu Macieja Sonika (kojarzeni także z PO) zgłosili więc propozycję, by nazwać je na cześć prof. Władysława Bartoszewskiego - więźnia obozu Auschwitz, żołnierza AK, wybitnego historyka i publicysty.

Radni liczyli, że sprawę uda się załatwić jednym głosowaniem, ale niespodziewanie sprawa wywołała na sesji gorącą dyskusję.

  • Maciej Sonik: Bardzo dobrze, że prof.  Bartoszewski będzie miał swoje miejsce w Krapkowicach, ale szkoda, że tyle to trwało
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.