Rafał Nagórski

Witajcie w nowym kinie „Bajka”

Arkadiusz Sip prezentuje nowoczesny cyfrowy projektor, który umożliwia wyświetlanie filmów w jakości jeszcze lepszej niż HD - w technologii 4K Arkadiusz Sip prezentuje nowoczesny cyfrowy projektor, który umożliwia wyświetlanie filmów w jakości jeszcze lepszej niż HD - w technologii 4K
Rafał Nagórski

Darłowskie kino „Bajka” świętuje 90. urodziny i z wielkim przytupem wkroczyło w nową erę.

- Mamy z czego się cieszyć i co świętować, bo jesteśmy drugim najstarszym kinem w Polsce - zaraz po szczecińskim „Pionierze”- mówi z dumą Arkadiusz Sip, dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury. Miejscowe kino „Bajka” od wczoraj dysponuje najnowocześniejszym sprzętem umożliwiającym wyświetlanie filmów w jakości jeszcze lepszej niż HD. Mowa o jakości 4K Ultra HD! Do Darłowa dotarł też ekran o wymiarach 9,5 metra na ponad 5 metrów z nowoczesnym systemem nagłośnienia.

To nie wszystko. Nowy wygląda zyskała nie tylko sana kinowa, ale gruntownie wyremontowano też hole i łazienki. Pojawiła się też łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. - To dla nas ogromne wydarzenie, bo oprócz działalności filmowej, sala widowiska służy takim realizacjom, jak: opery i operetki, koncerty, spotkania z artystami, spektakle teatralne, imprezy okolicznościowe i jubileusze, a także jest ważnym miejscem podczas odbywającego się w okresie letnim Festiwalu Media i Sztuka i Festiwalu Filmów Skandynawskich - informuje dyrektor Sip.

Warto dodać, że wyjątkowa była uroczysta inauguracja darłowskiego kina. Mieszkańcy obejrzeli równocześnie z największymi miastami w Polsce premierę filmu „Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie”.

Koszt remontu i zakupu nowych urządzeń do darłowskiego kina to około 600 tysięcy złotych, z czego ponad 400 tysięcy złotych pochodzi z budżetu miasta. Dotacja z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej to łącznie ponad 150 tysięcy złotych.

Rafał Nagórski

Pracę w dziennikarstwie zaczynałem w 2001 roku jako student… ekonomii. Kiedyś były specjalizacje tematyczne, dzisiaj ich już nie ma. Pracuję jako dziennikarz, redaktor, czasem jako wydawca. Pasja numer jeden to sport. Niemal wszystkie dyscypliny, ale z piłką nożną na pierwszym miejscu. Pasja numer dwa to podróże, przede wszystkim górskie wyprawy. W wolnym czasie próbuję zadbać o dobrą formę fizyczną.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.