Wielkie skażenie w Europie podnosi ceny polskich jaj

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Alicja Zboińska

Wielkie skażenie w Europie podnosi ceny polskich jaj

Alicja Zboińska

W sklepach jest coraz mniej jajek, a na święta ich zabraknie - taka sensacyjna pogłoska zaczęła krążyć na rynkach. Wprawdzie jaj raczej nie zabraknie, ale będą znacznie droższe niż rok temu - twierdzą specjaliści. Ceny już zaczęły dynamicznie rosnąć.

Po maśle przyszedł czas na jajka. W ostatnich dniach zaczęły one bardzo drożeć, a to jeszcze nie koniec. Pojawiły się nawet doniesienia, że na święta Bożego Narodzenia jajek zabraknie, gdyż producenci wolą je sprzedawać poza krajem. Właściciele ferm i eksperci tego rynku podkreślają, że jajek nie zabraknie, ale będą one znacznie droższe.

Wczoraj w jednym ze sklepów w centrum Łodzi za jajko trzeba było zapłacić 70 groszy, o 10 groszy więcej niż kilka dni wcześniej. W kolejnym sklepie cena jajka - w zależności od wielkości i rodzaju chowu - waha się od 55 do 75 groszy i także jest wyższa o kilka groszy. Rosną także średnie ceny jaj w naszym województwie.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.