Iwona Kłopocka-Marcjasz

Wielkie otwarcie Teatru Kochanowskiego po remoncie w pierwszy weekend września

Wielkie otwarcie Teatru Kochanowskiego po remoncie w pierwszy weekend września Fot. Piotr Guzik
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Teatr Kochanowskiego w Opolu zaprasza w pierwszy weekend września na wielkie otwarcie po gruntownym remoncie. W programie czterodniowego wydarzenia są przedstawienia, koncert i dancing międzypokoleniowy.

Uroczyste otwarcie teatru w nowej odsłonie nastąpi w czwartek, 2 września, o godz. 19. 30 na Dużej Scenie. Poprzedzi je spektakl "Bez znieczulenia" w reż. Norberta Rakowskiego na Małej Scenie Teatru Kochanowskiego. Wieczorem gospodarze zapraszają na koncert Kuby Badacha "Tribute to Andrzej Zaucha". Jeszcze później zaplanowano pokaz wizualizacji na zmodernizowanej fasadzie budynku teatru.

Piątkową atrakcją będzie "Dancing międzypokoleniowy" w teatralnym foyer. Takie imprezy organizowane są w całej Polsce od kilku lat, a "Kochanowski" był już gospodarzem pierwszego tego typu wydarzenia w Opolu. Ideą jest przełamywanie barier kulturowych i wiekowych pomiędzy młodym i starszym pokoleniem. Impreza ma integrować ludzi bez względu na metrykę i muzyczne upodobania.

W piątek i sobotę będzie można obejrzeć dwa przedstawienia: "Chodzi o to" w reż. Alicji Morawskiej-Rubczak i "Česky diplom" w reż. Piotra Ratajczaka.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.