Wicewojewoda Violetta Porowska zapewnia, że mimo kryzysu na dwóch oddziałach wewnętrznych opolscy pacjenci są bezpieczni

Czytaj dalej
Fot. Archiwum/MD
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Wicewojewoda Violetta Porowska zapewnia, że mimo kryzysu na dwóch oddziałach wewnętrznych opolscy pacjenci są bezpieczni

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Chorych z oddziałów wewnętrznych w Oleśnie i Kluczborku przejmują inne opolskie szpitale. Żaden inny oddział w regionie, zdaniem wojewody, nie jest zagrożony. Tymczasem 204 lekarzy wypowiedziało klauzule opt-out.

Dyrektorzy pięciu szpitali - w Oleśnie, Kluczborku, Nysie oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Szpitala Wojewódzkiego w Opolu rozmawiali w środę z wicewojewodą o bezpieczeństwie pacjentów Opolszczyzny w świetle kryzysu na dwóch oddziałach wewnętrznych oraz wypowiadania przez lekarzy klauzuli pozwalającej na ponadnormatywny czas pracy.

204 lekarzy z pięciu opolskich placówek wypowiedziało klauzule opt-out.

Trwają negocjacje płacowe z dyrektorami szpitali.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.