Mirosław Dragon

Wiceburmistrz Byczyny oskarżona o nadużycie władzy. Katarzyna Z. stanie przed sądem w Kluczborku

Wiceburmistrz Katarzyny Z. nie zastaliśmy wczoraj w urzędzie miejskim. Kiedy dzwoniliśmy na komórkę, usłyszeliśmy: „Nie ma takiego numeru”. Wiceburmistrz Katarzyny Z. nie zastaliśmy wczoraj w urzędzie miejskim. Kiedy dzwoniliśmy na komórkę, usłyszeliśmy: „Nie ma takiego numeru”.
Mirosław Dragon

Do Sądu Rejonowego w Kluczborku wpłynął akt oskarżenia przeciwko wiceburmistrz Byczyny Katarzynie Z. Prokuratura zarzuca jej, że nakłoniła urzędniczkę do wyłudzenia kredytu na pożyczkę dla jej męża, a także płacenie w prywatnych sprawach sądowych pieniędzmi z kasy gminy.

Byczyna jest jedną z najbardziej zadłużonych gmin w całej Polsce. Zadłużona po uszy jest również wiceburmistrz Byczyny Katarzyna Z.

Zastępcą burmistrza została zresztą w niecodziennych okolicznościach. Bez powodzenia startowała w wyborach na burmistrza (jako kandydatka PO). Dostała najmniej głosów, ale zwycięzca wyborów Robert Świerczek (popierany wtedy przez PiS) powołał ją na swoją zastępczynię.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mirosław Dragon

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Mariusz P

Majstersztyk! Gratuluję. Na tydzień przed wyborami - jak uniewinnią wiceburmistrz po wyborach to się wyprostuje :) Ach, wybory, przecież to nie ma nic wspólnego z tym, że są wybory. Akt oskarżenia tydzień przed czy tydzień po co za różnica. Ważne, że poszło do druku. Czerepach byłby dumny.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.