Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Krzysztof Strauchmann

W Prudniku ludzie nie chcą mieszkać obok spalarni słomy

Elektrociepłownia kiedyś należała do prudnickiego Froteksu. Od 2011 roku jest w rękach spółki z województwa śląskiego. Elektrociepłownia kiedyś należała do prudnickiego Froteksu. Od 2011 roku jest w rękach spółki z województwa śląskiego.
Krzysztof Strauchmann

Firma z województwa śląskiego chce przebudować starą ciepłownię Froteksu w Prudniku. Ma tu powstać elektrownia opalana słomą. - Nie chcemy więcej smogu - mówią mieszkańcy i zbierają podpisy pod protestem.

Spółka „Elektrownia Prudnik”, należąca do śląskich udziałowców, wystąpiła do burmistrza o wydanie decyzji środowiskowej. Trzeba w niej określić warunki budowy i użytkowania projektowanej elektrowni. Burmistrz Prudnika najpierw poprosił o przedstawienie raportu, jak uruchomienie elektrowni wpłynie na środowisko. Z dokumentu, przygotowanego przez firmę Investeko ze Świętochłowic, wynika, że wpływ elektrowni na ludzi będzie mały, nie przekroczy żadnych norm dopuszczonych w przepisach. Firma uważa wręcz, że nastąpi redukcja zanieczyszczeń w mieście. Dlaczego? Bo zamiast starych trzech kotłów węglowych, jakie stoją tu od czasu Froteksu, inwestor zainstaluje jeden nowy kocioł opalany biopaliwem, czyli słomą. Problem w tym, że stare kotły nie działają od 2010 roku, gdy Froteks zakończył działalność. I mieszkańcy przyzwyczaili się, że ciepłownia już nie dymi.

 • Dokumenty w tej sprawie niebawem będą dostępne  w urzędzie dla wszystkich zainteresowanych.
 • Będzie też czas na składanie wniosków.
 • A mieszkańcy już rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod  protestem przeciwko elektrowni.
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Krzysztof Strauchmann

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.