Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Magdalena Łukaszewska

Ksiądz w trakcie mszy nazwał kwestowanie na WOŚP żebraniem

W tym roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wielichowie zebrano 41 tys. zł. Fot. Archiwum CK Wielichowo W tym roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wielichowie zebrano 41 tys. zł.
Magdalena Łukaszewska

Prawdziwą burzę wśród mieszkańców Wielichowa (powiat grodziski) miał wywołać proboszcz miejscowej parafii. W trakcie mszy świętych w niedzielę, 4 lutego ksiądz miał nazwać kwestowanie harcerzy, zbierających datki dla WOŚP, żebraniem.

Z relacji osób biorących udział w nabożeństwie wynika, że ksiądz w dość dosadny sposób miał określić miejscowych harcerzy.

- Byłam na tej mszy i to, co usłyszałam mnie oburzyło. Proboszcz odniósł się do zbiorki prowadzonej przez młodzież w czasie tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaznaczał, że nie życzy sobie, aby wolontariusze stali pod kościołem i padło z jego strony również stwierdzenie, że ci harcerze wręcz żebrali - mówi mieszkanka Wielichowa (nazwisko naszej rozmówczyni do wiadomości redakcji). - Wiele osób biorących udział we mszy nie kryło swojego zszokowania tymi słowami. Ja również nie spodziewałabym się, że coś takiego usłyszę. Widziałam także, że ktoś wyszedł z kościoła i przypuszczam, że gdyby ksiądz mówił o tym pod koniec, a nie w trakcie mszy, to kościół opuściłoby o wiele więcej osób - dodaje.

Sprawa bardzo szybko obiegła Wielichowo. Na portalu społecznościowym skomentował ją Paweł Michalski, opiekun wielichowskich harcerzy oraz dyrektor miejscowego Centrum Kultury:

„Nie chcę się odnosić publicznie, bo niestety ze względu na obowiązki służbowe nie miałem okazji być na mszy. Ale chcę publicznie oświadczyć, że biorę pełną odpowiedzialność za działalność harcerzy z 9. Drużyny Harcerskiej w Wielichowie, za publiczną zbiórkę w trakcie 26. Finału WOŚP. Wszelkie uwagi proszę kierować do mnie”

- brzmi wpis.

Jak do całej sprawy odnosi się ksiądz proboszcz? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Magdalena Łukaszewska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

mgoozolm

Żałosna wypowiedź księdza, a sprostowanie jeszcze bardziej. Czyżby zazdrość, że pieniążki nie trafiły na tacę ?

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.