Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Beskidzki WOPR powoli idzie na dno, bo brakuje pieniędzy. Co z patrolami na Jeziorze Żywieckim

Czytaj dalej
Fot. www.wopr-zywiec.pl
Jacek Drost

Beskidzki WOPR powoli idzie na dno, bo brakuje pieniędzy. Co z patrolami na Jeziorze Żywieckim

Jacek Drost

Dotacja wojewody śląskiego w wysokości 50 tysięcy zł dla Beskidzkiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego to kropla w morzu potrzeb. Jeśli nic się nie zmieni, to za jakieś dwa, trzy lata wodne pogotowie przestanie istnieć.

Sytuacja jest tragiczna, a będzie jeszcze gorsza - mówi Jerzy Ziomek, wiceprezes Beskidziego WOPR i jednocześnie prezes Oddziału Rejonowego w Żywcu, mając na myśli kondycję finansową pogotowia wodnego.

Problemy zaczęły się przed dwoma laty, kiedy to dofinansowania nie przyznał WOPR Urząd Marszałkowski (wcześniej formacja otrzymywała ok. 150 tys. zł). Wojewoda śląski wygospodarował wówczas 55 tys. zł, ale ratownicy i tak musieli ograniczyć się do czuwania w bazie (w przypadku Jeziora Międzybrodzkiego tylko w weekendy) i czekania na telefon z prośbą o pomoc. Tymczasem wcześniej jeziora Żywieckie (ponad 30 km linii brzegowej) i Międzybrodzkie (15 km linii brzegowej) były patrolowane przez ratowników siedem dni w tygodniu przez minimum 2-4 łodzie na każdym z jezior. W 2017 roku ratownicy również dostali 55 tys. zł na zapewnienie bezpieczeństwa na akwenach, natomiast w tym roku wojewoda przeznaczył 70 tys. zł, z czego 20 tys. zł trafiło do śląskiego WOPR, a 50 do beskidzkiego.

Jerzy Ziomek podkreśla, że z powodu mizerii finansowej kolejny rok ratownicy będą musieli

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jacek Drost

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.