wal

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem Fot. Archiwum własne
wal

Do wtorku, 11 lutego, do godz. 20, trwa głosowanie w powiatowym etapie naszego plebiscytu Osobowość 2019 Roku. Daj szansę swoim faworytom w kategoriach Biznes, Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Polityka, Samorządność i działalność lokalna. Ich liderzy są także liderami w skali województwa. Na tym etapie od początku plebiscytu trwa głosowanie w kategorii Nauka.

Już we wtorek 11 lutego poznamy powiatowych zwycięzców w plebiscycie Osobowość roku 2019 w czterech kategoriach. Do samego końca zapowiada się zacięta walka, a na finiszu może wiele się zmienić. Wygrani z tarczą wejdą do wojewódzkiego etapu naszego głosowania.

Działalność społeczna i charytatywna

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem
Archiwum własne Patrycja Pabiś, liderka w Białymstoku, w kategorii Działalność społeczna i charytatywna

Po czterech tygodniach od rozpoczęcia głosowania w kategorii Działalność społeczna i charytatywna najwięcej głosów w skali województwa zgromadziła Patrycja Pabiś. Jednocześnie lideruje głosowaniu w Białymstoku. W mieście wyprzedza lekarkę UDSK dr Małgorzatę Sawicką-Żukowską ( druga w województwie). Na trzecim miejscu znajduje się licealistka Wiktoria Kochmańska.

W Łomży liderką w tej kategorii jest wolontariuszka Sandra Stępkowska. Za swoimi plecami czuje oddech krwiodawcy Zbigniewa Gierwata i wolontariuszki Małgorzaty Demczuk - Gutowskiej.

W trzecim mieście na prawach powiatu - Suwałkach - pierwsza trójka przedstawia się następująco: Joanna Prorok, Marcin Ślaski, Zdzisław Przełomiec.

W powiecie augustowskim niekwestionowaną liderką jest Małgorzata Kuklińska. Wolontariuszka od opieki nad zwierzętami zajmuje zarazem trzecie miejsce w skali województwa.

Zacięta walka trwa w powiecie wysoko-mazowieckim. Prowadzi społecznik Marek Szamreta (czwarty w skali województwa). Na drugim miejscu jest wolontariuszka Patrycja Rzymska, a tuż za nią społecznik Norbert Krzykawski.

W powiecie białostockim liderem jest wolontariusz z Łap Hubert Łapiński. Podium niżej plasuje się Emilia Koroluczuk (prowadzi azyl dla zwierząt Ranczo Laszki), a na najniższym Katarzyna Zawadzka z Koła Gospodyń Wiejskich w Studziankach.

Kultura

W kategorii Kultura liderki głosowania w mieście Białystok wodzą też prym w województwie. Przewodzi influencerka Karolina Derpieńska, druga jest wiolonczelistka Zuzanna Sosnowska. Na trzecim miejscu, ale już w skali powiatu, znajduje się fotograf Dawid Klepadło.

W Łomży pierwsza trójka przedstawia się następująco: Dziennikarka Maria Bauchrowicz-Trocka, aktorka Barbara Tarczewska, artysta-plastyk Iwo Świątkowski.

Mocno w skali województwa zaprezentowali się też przedstawiciele powiatu augustowskiego. Liderką jest bibliotekarka Monika Rowińska, wiceliderką artystka ludowa Ewa Skowysz-Mucha, a trzeciPaweł Leszkowicz, animator teatralny.

Z kolei w powiecie sokólskim tercet liderów tworzą: tkaczka Karolina Radulska, kierowniczka kina Krystyna Kostera i Elżbieta Rapiej, szefowa ośrodka kultury w Kuźnicy.

Tu sprawdzisz: Aktualny ranking plebiscytu

Marcin Wądołowski, animator akcji ”Popieram Polskie Rękodzieło” przewodzi stawce w powiecie zambrowskim. Na tyle skutecznie, że zajmuje też trzecie miejsce w skali województwa.

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem
Archiwum własne Karolina Derpieńska, liderka kategorii Kultura w województwie i w Białymstoku

W powiecie wysoko-mazowieckim stawkę otwiera kierowniczka chóru szkolnego Jolanta Drewnowska-Koziarska. Drugie miejsce przypada Grażynie Stanisławskiej, choreografce OKEY DANCE, a trzecie Iwonie Kaczyńskiej, nauczycielce plastyki.

W Suwałkach lideruje fotograf Daniel Żyliński. Tuż za nim jest promotor kultury Mihail Nikolov, a trzecia Alicja Roszkowska, z Fundacji ART - SOS.

W powiecie kolneńskim zacięty bój o zwycięstwo toczą Alicja Szymańska (szefowa ośrodka kultury w Kolnie), Bogumiła Ranik (opiekunka grupy Kolneńskie Dziewczyny z Plusem) i Grażyna Kamionowska (szefowa ośrodka kultury w Stawiskach).

W powiecie bielskim przoduje Wołodymyr Rewa, kierownik zespołu ‚Werwoczki” z Orli, przed śpiewaczką Wierą Niczyporuk i Elżbietą Fionik, szefową bielskiego domu kultury.

Z kolei w powiecie hajnowskim czołówka plebiscytu przedstawia się następująco: Daria Łuksza, Tomasz Tichoniuk, Michał Skiepko.

Biznes

W kategorii Biznes liderem wojewódzkim od kilku tygodni jest Janusz Kulesza, prezes białostockiego PSS Społem. Rzecz jasna przewodzi też w głosowaniu w Białymstoku. W stolicy województwa wyprzedza Sylwię Majewicz, szefową Podlaskich Zakładów Zbożowych i Roberta Skrzypkowskiego, prezesa R/S Budownictwo. Na liderów mocno naciska Magda Kiertowicz, właścicielka cukierni Madeline.

W skali województwa za drugim miejscu reprezentowany jest powiat białostocki. To zasługa Grzegorza Kapicy, właściciela marki Fat-design. Na powiatowym pudle znaleźli się jeszcze Antoni Stolarski, prezes SaMASZ-u i Bożena Datczuk, właściciel firmy Tabo.
Trzecia w skali województwa i pierwsza w powiecie siemiatyckim jest Agnieszka Balińska, właścicielka Folwarku Księżnej Anny. Na drugim miejscu jest Grażyna Putkowska, szefowa firmy Dażynka-Nadbużańskie Smaki.

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem
Archiwum własne Janusz Kulesza, lider kategorii Biznes w województwie i w Białymstoku

W powiecie hajnowskim na pozycji lidera umocnił się Sergiusz Martyniuk, prezes narewskiego Pronaru. Drugie miejsce zajmuje Wiera Pawluczuk, szefowa Okregowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce.

Ciekawie zapowiada się walka na finiszu plebiscytu w Suwałkach. Na razie na czele pozostaje Mirosław Szyszko. Właścicielowi firmy Mirage mocno po pietach depcze Bogdan Sadowski, szef przedsiębiorstwa Sabo. Ten z kolei za plecami ma Henryka Owsiejewa, założyciela grupy Lit-Pol i Malow.

W Łomży głosowaniu przewodzi Paulina Szumska, właścicielka i tatuatorka w Psycho Ink. Próbuje dotrzymać jej kroku makijażystka Monika Cieślik.

Z kolei w powiecie bielskim liderką jest Monika Siecińska-Jaworowska, szefowa bielskiego Suempolu, potentata w produkcji łososia wędzonego.

W powiecie wysoko-mazowieckim lideruje Jerzy Szklaruk, szef Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych Trakt. Daje mu to zarazem szóste miejsce w skali województwa.

Ciekawie jest w powiecie suwalskim. Na pierwszym miejscu znajduje się Jan Kalinowski, właściciel firmy cateringowej Kalinka w Wiżajnach. Stara się z nim rywalizować Jarosław Bekier, instruktor nurkowania z Błaskowizny. Podium zamyka Henryk Masalski , prezes spółdzielni mleczarskiej z Filipowa.

Polityka

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem
Archiwum własne Paweł Wnukowski, lider w powiecie augustowskim w kategorii Polityka. Zarazem lider w województwie

W kategorii Polityka, samorządność i działalność lokalna najwięcej głosów w skali województwa otrzymał dotychczas Paweł Wnukowski. Tym samym radny wojewódzki lideruje głosowaniu w swoim powiecie - augustowskim. Na drugim miejscu jest Zdzisław Sadowski, prezes augustowskiej Sparty. Podium uzupełnia Danuta Kaszlej, prezes Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Augustowie.

Najbardziej zacięta walka ze wszystkich powiatów w tej kategorii rozgrywa się w stolicy województwa. Lider w Białymstoku zmienia się jak w kalejdoskopie. W czwartek 6 lutego o godz. 13 stawce przewodziła Małgorzata Dajnowicz, wojewódzka konserwator zabytków. O włos wyprzedzała Artura Kosickiego, marszałka województwa. Podium zamykał Tadeusz Truskolaski.

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem
Archiwum własne Prof. Bożena Łozowicka, liderka kategorii Nauka (wojewódzki etap głosowania)

Ale do końca głosowania w etapie powiatowym wszystko jeszcze może się zmienić. W każdej kategorii, w każdym powiecie. Daj szansę swojemu faworytowi by zdobył tytuł Osobowość 2019 roku.

wal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.