Wojciech Kulig

W Sławnie rozpoczynają budowę ul. Mickiewicza koło rynku. Prace potrwają do grudnia

Ulica Mickiewicza w Sławnie jest jedną z najważniejszych, znajduje się w samym centrum miasta, stanowi drogę dojazdową m.in. do Sławieńskiego Domu Kultury Fot. UM Sławno Ulica Mickiewicza w Sławnie jest jedną z najważniejszych, znajduje się w samym centrum miasta, stanowi drogę dojazdową m.in. do Sławieńskiego Domu Kultury i amfiteatru
Wojciech Kulig

Długo oczekiwana przebudowa ulicy Mickiewicza wraz z jej odnogami: ul. Bankową, Basztową i Matejki staje się faktem. We wtorek podpisano umowę w tej sprawie.

Wykonawcą robót budowlanych będzie firma Krężel z Kobylnicy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Prace wykona za ponad 2,6 mln złotych. Okres gwarancji obejmie 60 miesięcy.

- W planie robót jest m.in. rozebranie istniejących zniszczonych nawierzchni, krawężników i obrzeży, przygotowanie podłoża pod ułożenie warstw konstrukcyjnych nawierzchni, wykonanie warstw wierzchnich, regulację istniejących wpustów, włazów, zaworów, studni teletechnicznych, wykonanie nowej kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami, humusowanie i obsianie trawą, wykonanie nowych nasadzeń drzew w ilości takiej samej, jak drzewa wycięte (głogi białe i czerwone), dostawę i montaż koszy ulicznych oraz inwentaryzację geodezyjną powykonawczą wykonanych prac - informuje nas Rafał Szymczewski z biura promocji i współpracy zagranicznej Urzędu Miasta w Sławnie.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Kulig

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.