W Skarbimierzu prywatna oświata zjada publiczną. Rodzice protestują, bo spór wójta z nauczycielami odbywa się kosztem ich dzieci

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann

W Skarbimierzu prywatna oświata zjada publiczną. Rodzice protestują, bo spór wójta z nauczycielami odbywa się kosztem ich dzieci

Krzysztof Strauchmann

W niedzielę do Brzegu przyjedzie minister edukacji Anna Zalewska. Będą na nią czekać z transparentami rodzice dzieci ze Skarbimierza. Chcą, żeby cała Polska usłyszała o ich proteście w obronie publicznej szkoły w swojej gminie.

Decyzja o proteście zapadła we wtorek, na gorącym, spontanicznie zwołanym spotkaniu. Przyszło na nie około 40 osób, część zupełnie przypadkowo. Iskrą, która zapaliła protest, była informacja, że od września do budynku publicznego zespołu szkół w Skarbimierzu-Osiedlu wprowadzi się nowy lokator - szkoła niepubliczna. Rodzice postanowili stanąć w obronie swojej, czyli gminnej szkoły.

 • Dlaczego rodzice dzieci ze Skarbimierza zdecydowali sie na protest?
 • Konflikt w Skarbimierzu wszedł ostatnio w fazę otwartą, ale tli się od dawna. O co poszło?
Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

rychlik7

A ile pracuje i ile zarabia wójt. Nie dziwię się, że nauczyciele gremialnie biorą urlopy dla poratowania zdrowia oraz zwolnienia lekarskie. Kto może to ucieka do innej szkoły lub innej pracy.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.