W Rypinie uczczono pamięć o bohaterach

Czytaj dalej
Fot. UM
Karolina Rokitnicka

W Rypinie uczczono pamięć o bohaterach

Karolina Rokitnicka

Patronat nad pierwszym Konkursem Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych objął burmistrz Paweł Grzybowski.

Zespół Szkół Miejskich w Rypi-nie zorganizował pierwszą edycję Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Patronat nad nim objął burmistrz Paweł Grzybowski.

- Celem konkursu było m.in. upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a także upowszechnienie wśród uczniów wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej - informuje patron.

Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej, projektu multimedialnego lub napisanie eseju. Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Miasta. W spotkaniu uczestniczyli też opiekunowie uczniów oraz urzędnicy - burmistrz Paweł Grzybowski oraz dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Oświaty Małgorzata Świtalska. Koordynator konkursu, nauczyciel z Gimnazjum im. J. Wybickiego w Rypinie Mariusz Piotrowski wygłosił wykład pt. „Wyklęci Niezłomni Bohaterowie”. W kategorii prac plastycznych wygrała Alicja Pniewska z Gimnazjum im. J. Wybickiego w Rypinie. Drugie miejsce zajął Michał Szczepański z Gimnazjum w Skrwilnie, a trzecie Natalia Mikołajska z Gimnazjum Powiatowego w Rypinie. Za najlepszy projekt multimedialny uznano ten wykonany przez Kacpra Umińskiego z Gimnazjum w Kowalkach. Na drugiej pozycji znalazła się Magdalena Kuczkowska z Gimnazjum im. Wybickiego w Rypinie, a na trzecim Urszula Zgórzyńska z Gimnazjum Powiatowego w Rypinie. Z prac pisemnych najwyżej oceniono esej Marty Targowskiej z Gimnazjum w Ostrowitem. Na drugim miejscu uplasowała się Izabella Majewska z Gimnazjum w Skrwilnie, a na trzecim Julia Kuźbicka z Gimnazjum im. Wybickiego w Rypinie.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.