Iwona Kłopocka-Marcjasz

W poniedziałek zacznie się egzamin ósmoklasisty

Pierwsi ósmoklasiści i ostatni gimnazjaliści w czerwcu będą szturmować te same licea. Fot. 123RF Pierwsi ósmoklasiści i ostatni gimnazjaliści w czerwcu będą szturmować te same licea.
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Egzamin gimnazjalny mimo strajku nauczycieli się odbył. Czy uda się także trzydniowy maraton ósmoklasistów? W piątek we wszystkich szkołach podstawowych w regionie były już skompletowane zespoły nadzorujące. A dyrektorzy ściskali kciuki, by nic złego nie wydarzyło się przez weekend.

Skala problemu jest większa niż przy egzaminie gimnazjalnym. Tam chodziło o 168 szkół, a teraz egzamin dla 8300 uczniów powinien się odbyć w 340 szkołach podstawowych. Tymczasem 206 z nich strajkuje, ich dyrektorzy poprosili o pomoc.

- Telefony w kuratorium urywały się już od kilku dni. W niektórych szkołach, gdzie w strajku nie uczestniczyło 3-4 nauczycieli, do komisji potrzebnych było ponad 20 osób. Na szczęście nasza baza wolontariuszy chętnych do wsparcia szkół podczas egzaminów rozrosła się do ponad 180 osób - mówi Robert Socha, rzecznik Opolskiego Kuratora Oświaty. - Doliczając wszystkich wizytatorów kuratorium, w sumie dysponujemy 250 osobami, które mogą znaleźć się w zespołach nadzorujących. I wszystkie te osoby będą w egzamin zaangażowane.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.