Anna Grudzka

W Opolu zamiast miejskiej karty mobilna aplikacja na telefon [aplikacja Opole Plus]

Na aplikację „Opole+” trzeba będzie jeszcze poczekać. Opole+ ma być gotowa w ostatnim kwartale 2019 roku. Fot. Sławomir Mielnik Na aplikację „Opole+” trzeba będzie jeszcze poczekać. Opole+ ma być gotowa w ostatnim kwartale 2019 roku.
Anna Grudzka

Opole stworzy mobilną aplikację na smartfona, dzięki której zapłacimy np. za parkowanie czy przejazd autobusem MZK. Projekt dofinansowała Unia kwotą 4 mln zł.

- Mało jest samorządów, które mają tak innowacyjne rozwiązania. Korzystanie z popularnych kart jest możliwe, ale bardziej nowatorskie jest korzystanie z usług cyfrowych – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Aplikacja Opole+, wgrana np. do telefonu typu smartfon - pozwoli płacić za parkingi, przejazd autobusem, czy wypożyczenie miejskich rowerów w Opolu. Będzie też wyposażona w tzw.

 • Aplikacja Opole+, wgrana np. do telefonu typu smartfon - pozwoli płacić za parkingi, przejazd autobusem, czy wypożyczenie miejskich rowerów w Opolu. 
 • Aplikacja zostanie tak przygotowana, aby łatwo można ją było rozbudowywać o kolejne funkcje, dzięki którym życie w Opolu będzie bardziej ergonomiczne
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Anna Grudzka

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.