Iwona Krzywda

W nowy rok z długą listą zmian

Ten rok będzie bardzo gorący w szkołach średnich. Jesienią dojdzie tam do tzw. kumulacji roczników Fot. Piotr Krzyżanowski Ten rok będzie bardzo gorący w szkołach średnich. Jesienią dojdzie tam do tzw. kumulacji roczników
Iwona Krzywda

Rok 2019. W sklepach rzadziej zrobimy niedzielne zakupy, w szkołach pojawi się podwójny rocznik uczniów, a w szpitalach więcej pielęgniarek.

W tym roku sklepy i galerie handlowe będą otwarte już tylko w jedną niedzielę - ostatnią w miesiącu. Ich klienci powinni przygotować się na to, że sięgną głębiej do kieszeni. Eksperci banku BGŻ BNP Paribas przewidują, że ceny żywności będą wyższe niż te ubiegłoroczne o 2-3,5 proc. Zdrożeć mają m.in. produkty zbożowe, niektóre warzywa - np.

Czytaj więcej:

- jakich jeszcze zmian możemy spodziewać się w 2019 roku.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Krzywda

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Zbigniew Rusek

Pielęgniarki. Kiedyś kształcono je w liceach medycznych (mam taką koleżankę) i wykonywały swój zawód na przyzwoitym poziomie (poprawnie). teraz - na studiach wyższych i to właśnie te "piguły' z tytułem magistra często nie potrafią np. pobrać krwi do analizy, a to jest jedna z podstawowych czynności wykonywanych przez pielęgniarki (sam miałem przykre doświadczenie z jedną pielęgniarką, która była … mgr pielęgniarstwa). Może by wrócić do przedłużonych (do 6 lat) liceów medycznych (wtedy trwały 5 lat - jak technikum), a wystawianie recept powinno być wyłączną domeną lekarzy, ew. felczerów - felczer to zastępca lekarza.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.