Iwona Kłopocka-Marcjasz

W Kup powstanie całodobowy ośrodek rehabilitacji dzieci

W Kup powstanie całodobowy ośrodek rehabilitacji dzieci Fot. Archiwum
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Gotowy jest już projekt utworzenia części noclegowej ośrodka rehabilitacji leczniczej dzieci w Kup. Na realizację przedsięwzięcia potrzeba 1,5 mln zł. Władze Stobrawskiego Centrum Medycznego liczą, że te potrzeby uda się pokryć ze sprzedaży sanatoriów w Jarnołtówku i Suchym Borze.

O planach rozwoju rehabilitacji dziecięcej w ośrodku w Kup mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Marek Drobik, który od lutego jest prezesem Stobrawskiego Centrum Medycznego.

- Mamy gotowy projekt utworzenia części noclegowej ośrodka rehabilitacji dziecięcej na 25 miejsc. Obiekt może być gotowy już w drugiej połowie roku. Potrzeba na to 1,5 mln zł. W tym celu od kilku miesięcy prowadzimy negocjacje dotyczące sprzedaży obiektów sanatoryjnych w Jarnołtówku i Suchym Borze. Sprzedaż powinna być sfinalizowana w połowie kwietnia - powiedział prezes Marek Drobik.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.