W Kluczborku powstanie ośrodek medyczny za 42 mln zł [wideo, wizualizacje]

Czytaj dalej
Fot. Wizualiacja
Mirosław Dragon

W Kluczborku powstanie ośrodek medyczny za 42 mln zł [wideo, wizualizacje]

Mirosław Dragon

Vital Medic w Kluczborku zostanie rozbudowany. Uczyć się tutaj będą lekarze oraz studenci opolskiego wydziału lekarskiego.

Ogromna inwestycja możliwa jest dzięki dotacji unijnej. Właściciel prywatnego szpitala w Kluczborku, Piotr Duch podpisał już umowę z Ministerstwem Rozwoju.

Budowa Centrum Edukacji i Rozwoju w Medycynie (CERM) kosztować będzie 41,71 miliona zł, z czego 19,62 mln wyniesie dotacja z Unii Europejskiej.

Ta inwestycja jest bardzo ważna dla nowego wydziału lekarskiego w Opolu. To właśnie w Kluczborku studenci opolskiej medycyny będą uczyli się w Zakładzie Anatomii Prawidłowej.
- Ten zakład będzie gotowy już jesienią 2018 roku. Pozostała część kompleksu stanie do 2019 roku - mówi Piotr Duch, prezes i właściciel Vital Medic.

Cały budynek CERM-u będzie miał 5 kondygnacji.Oprócz zakładu anatomii będą tam także pracownie diagnostyki funkcjonalnej, diagnostyki obrazowej i terapii okołooperacyjnej. CERM ma służyć nie tylko do kształcenia studentów, ale także do szkolenia lekarzy.

- Chcemy, żeby był to dominujący ośrodek neurochirurgiczny, w którym szkolić się będą lekarze z całej Europy - mówi Daria Śmiechowska, dyrektor zarządzająca w Vital Medic Education.

Nowy ośrodek będzie ultranowoczesny, wyposażony w najnowsze cyfrowe technologie. Lekarze mają mieć do dyspozycji Wirtualny Symulator Zabiegowy. - Z goglami na oczach lekarze w oparciu o dane konkretnego pacjenta, uzyskane w badaniach, będą mogli przećwiczyć wirtualnie operację, którą następnie wykonają już na organizmie chorego- opowiada Piotr Duch. - Dzięki tej nowoczesnej technologii będzie można przeprowadzać precyzyjne operacje neurochirurgiczne.

- Budowę całego ośrodka badawczo-rozwojowego rozpoczniemy jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej wczesną jesienią - zapowiada Daria Śmiechowska. - Mamy już pozwolenie budowlane.

Mirosław Dragon

Jestem dziennikarzem oraz wydawcą online „Nowej Trybuny Opolskiej" i portalu internetowego Nto.pl


Można do mnie pisać: [email protected] lub dzwonić: 510 026 553.


Jestem dziennikarzem multimedialnym: oprócz pisania artykułów, robię też zdjęcia, a także nagrywam i montuję reporterskie wideo.


Moje artykuły i materiały dziennikarskie miały w ubiegłym roku łącznie ponad 25 milionów odsłon.


Wykrywam afery, patrzę władzy na ręce, ale też opisuję historię lokalną, przedstawiam interesujące inicjatywy i ciekawych ludzi.


Najbardziej szczęśliwy jestem wtedy, gdy uda się pomóc potrzebującym ludziom, chorym dzieciom. To są momenty, kiedy okazuje się, że jesteśmy z czytelnikami i darczyńcami jedną wielką rodziną!

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.